Rozbil toho za hodně peněz. Mick Schumacher má nůž na krku

Majitel týmu Haas F1 Gene Haas říká, že Mick Schumacher potřebuje získat nějaké body, pokud si chce udržet své místo v týmu do roku 2023.

Štítky: Gene Haas Haas Mick Schumacher Zveřejněno 17. 10 2022 — Jiří Košta

Schumacher závodil s Haasem poslední dvě sezony, ale v současné době mu vypršela smlouva. V šampionátu jezdců je 16. s 12 body – o něco více než polovina celkového počtu týmového kolegu Kevina Magnussena.

V rozhovoru během nedělního závodu NASCAR Cup v Las Vegas Haas řekl, že Schumacherovu budoucnost v týmu rozhodne sám Mick.

„Potřebujeme, aby Mick přinesl nějaké body, a snažíme se mu dát co nejvíce času, aby viděl, co dokáže,” řekl Haas.

„Pokud s námi chce zůstat, musí nám ukázat, že může získat další body. To je to, na co čekáme.”

Schumacher utrpěl dvě těžké havárie na začátku své druhé sezony v Džiddě a Monaku. V posledním víkendu  v Suzuce znovu havaroval a na konci mokrého prvního tréninku se při jízdě zpět do boxů roztočil a naboural do bariéry.

Haas připustil, že je znepokojen nehodami, které Schumacher měl. „V tomto sportu je to těžké, je prostě příliš drahý. Pokud uděláte nějaké chyby při výběru jezdce, strategie nebo výběru pneumatik, stojí vás to miliony dolarů.”

Haas věří, že Schumacher má schopnost uspět ve formuli 1, ale jeho dosavadní výkony v této sezoně nebyly dost dobré na to, aby přehlédl Schumacherovy chyby.

„Myslím, že Mick má velký potenciál, ale víte, že stojí jmění a zničil spoustu aut, která nás stála spoustu peněz, které prostě nemáme. Když bourá pilot typu Maxe Verstappena, je to v pořádku, vypořádáme se s tím. Ale když jste vzadu a ničíte auta, je to velmi obtížné.”

Další možností by pro Schumachera mohl být přesun do týmu Williams po boku Alexe Albona.

Polestar potvrdil O2 Electric Roadster Concept do budoucí výroby