Verstappen táta se zlobí na Red Bull: v Monaku poškodil syna

Otec Maxe Verstappena neskrýval své rozčarování z přístupu Red Bullu v Monaku. Podle bývalého pilota F1 měl tým z Milton Keynes udělat více strategických rozhodnutí ve prospěch loňského mistra světa. Verstappen starší také vysvětlil nedostatečnou rychlost svého syna v monackém knížectví.

Štítky: Jos Verstappen Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 1. 06 2022 — Vašek Štěpánek

V úvodu Velké ceny Monaka diktovalo tempo Ferrari, bod zlomu nastal v sedmnáctém kole, kdy Sergio Pérez stavěl u mechaniků pro přechodné pneumatiky. O dvě kola později udělali ten samý krok také Verstappen s Leclercem.

Právě tato dvě kola nabídla Pérezovi cestu k překvapivému triumfu, neboť díky nim zajížděl Mexičan o dost rychlejší časy na kolo než jeho soupeři na čele. Po první vlně pit-stopů se tak pilot Red Bullu rázem dostal do vedení, které už nepustil.

Verstappen následně profitoval ze smolné zastávky Ferrari, která Leclerca výrazně zbrzdila. Výsledkem toho bylo, že se domácí hrdina propadl až na čtvrté místo a úřadující šampion se naopak posunul na podiovou pozici.

I přesto, že nizozemský závodník dokázal navýšit svůj náskok na čele šampionátu, Maxův otec Jos po výsledku v Monaku neskrýval svou frustraci. „Red Bull zajel skvělý výsledek, ale nijak zvlášť se nesnažil, aby Maxovi pomohli dopředu.

Skončil třetí jen díky chybné zastávce Ferrari, jinak by byl i mimo podium. Maxovi nepomohla ani zvolená strategie, ta se obrátila ve prospěch Checa. Byl jsem zklamaný a radši bych viděl, kdyby to pro Maxe jako pro lídra šampionátu dopadlo jinak,“ svěřil se Jos.

Verstappen senior má za to, že Red Bull dostatečně nevyužil nabídnuté šance. Nizozemec ale druhým dechem férově dodal, že v podobných vyjádřeních není objektivní. „Myslím, že Red Bull v Monaku vyhodil do vzduchu deset bodů, které mohl získat Max.

Jsem zklamaný z tohoto přístupu, bylo by logické, kdyby si vybrali Maxe. Musím ale přiznat, že v těchto chvílích nejsem z logiky věci plně objektivní,“ pokračoval otec loňského mistra světa, který je na čele šampionátu i v letošní sezoně.

Verstappen starší se také vyjádřil k ‚horší‘ formě svého syna v Monaku. Lídr šampionátu hrál v monackých ulicích pomyslné druhé housle, když ani v kvalifikaci, ani závodě nestačil tempu svého kolegy Péreze.

„Byl to těžký víkend a může za to auto. Red Bull zatím neupravil vůz tak, aby byl vhodný pro jeho (Maxův) jezdecký styl. On (Verstappen mladší) potřebuje více přítlaku vpředu, což mu v Monaku chybělo a doufám, že už se to nestane,“ dodal Jos Verstappen.