Verstappen si nebere volné dny, jako někdo…

Sergio Pérez se v poslední době těší velkému zájmu médií, což je dáno tím, že Red Bull má letos konečně po letech zase vyrovnanou jezdeckou dvojici. V posledním rozhovoru Mexičan pohovořil o týmovým kolegovi i vlastních výkonech.

Štítky: Max Verstappen Sergio Pérez Zveřejněno 15. 06 2021 — Lukáš Štěrovský

„Max je obrovský talent. Od prvního kola úvodního tréninku až do posledního okruhu závodu do toho dává 110 %,“ má Pérez pro Nizozemce jen slova chvály. „U jiných jezdců vidíte, že mají dny, kdy si berou volno. To on nedělá, je vždy na velmi vysoké úrovni. Jsem opravdu šťastný, že v něm mám takovou referenci.“

Ještě před Baku to s Pérezem nevypadalo kdovíjak. Může za jeho pomalejší rozjezd u Red Bull zkrácení testů a hlavně pátečních tréninků? „Rozhodně. Máme teď opravdu málo času, sotva stihnete během tréninku nastavení upravit, jediná delší vzdálenost, kterou jsem s autem dojel, jsou závody.

Proč se o tom tolik mluví? Zvykat si dlouho na nového auto není nový problém

Během víkendu před závodem zvládneme tak deset kol s větším množstvím paliva, z toho člověk moc nevyčte. Takže pro jezdce, kteří změnili tým, je to těžší. Ale celkově stále platí, že podmínky jsou stejné pro všechny,“ tvrdí Pérez.

A jak by se za dosavadní průběh sezony ohodnotil? „Nechtěl bych se nějak hodnotit, je ale jisté, že s celkovými výsledky nejsem spokojený. Těší mě rychlost, kterou sem tam ukážu, ale pořád je tam dost potenciálu pro zlepšení a určitě to od teď už lepší bude.“

Renault a Nissan usilovně pracují na zvýšení kapacity baterií