Verstappen se v Japonsku stane šampionem, když…

Verstappen má druhým víkendem v řadě šanci stát se dvojnásobným mistrem světa. I když byl náskok jezdce Red Bullu v Singapuru lehce snížen, šance Nizozemce k zisku druhé trofeje jsou o víkendu na japonské Suzuce výrazně větší. Za jakých okolností se Verstappen stane staronovým šampionem?

Štítky: GP Japonska Max Verstappen Zveřejněno 4. 10 2022 — Vašek Štěpánek

Max Verstappen v Singapuru skončil sedmý, daleko za svými soupeři Leclercem a Pérezem, kteří si mezi sebou rozdělili první dvě místa. Náskok Nizozemce se na čele šampionátu lehce snížil, nejde ale o nic ‚dramatického‘.

Pilot Red Bullu má o nadcházejícím víkendu v Japonsku další šanci, tentokrát o hodně větší a vcelku reálnou. Nyní má Verstappen k dobru 104 bodů, aby se po Suzuce mohl radovat ze své druhé mistrovské trofeje, musí mít na druhého muže v šampionátu náskok 112 bodů.

Z matematiky tak vyplývá, že lídr šampionátu musí v Japonsku překonat Charlese Leclerca o 8 bodů. V případě Sergia Péreze stačí, aby v porovnání s kolegou zaostal o 6 bodů. Za takové konstelace bude už v neděli Max Verstappen dvojnásobným šampionem.

NK = nejrychlejší kolo (+ 1 bod)

Verstappen se stane v Japonsku šampionem, když:

Verstappen v cíli: NK – Verstappen Pozice – Leclerc Pozice – Pérez
1. Ano Nezáleží na umístění Nezáleží na umístění
2. Ano 5. 4.
3. Ano 6. 5.
4. Ano 8. 7.
5. Ano 9. 8.
6. Ano 10. 9.
1. Ne 3. + NK / 3. bez NK 2. + NK / 2. bez NK
2. Ne 6. + NK / 5. bez NK 5. + NK / 4. bez NK
3. Ne 7. + NK / 7. bez NK 6. + NK / 6. bez NK
4. Ne 9. + NK / 8. bez NK 8. + NK / 7. bez NK
5. Ne 10. + NK / 9. bez NK 9. + NK / 8. bez NK
6. Ne Mimo body 10. + NK / 9. bez NK