Ricciardo vyjednává s Mercedesem

Daniel Ricciardo se po odchodu z McLarenu ocitl nečekaně bez sedačky. Australan se tak snaží najít urychleně místo. Podle zákulisních informací vyjednává s Mercedesem, má to ale háček.

Štítky: Daniel Ricciardo Mercedes Zveřejněno 5. 10 2022 — Lukáš Štěrovský

Australan by totiž byl „pouze“ testovacím jezdcem. S informací přišla francouzská televizní stanice Canal+, podle které jsou jednání v pokročilé fázi. Takový krok by dával smysl s ohledem na to, že volné sedačky u konkurenceschopných stájí už zkrátka nejsou – poslední místa má potenciálně Haas, Williams a možná Alpine.

Ricciardo by ve svých 33 letech tak zřejmě mohl čekat na konec kariéry Lewise Hamiltona (37). To ale trochu hatí jeho prohlášení po Grand Prix Singapuru, podle kterého se Brit cítí klidně i na pět dalších let ve formuli 1.

Od pozice testovače Ricciarda odrazuje i samotný Hamilton. „Měl by závodit, zaslouží si být na roštu,“ říká na konto Ricciarda. „Kdyby byl v našem týmu, bylo by to skvělé, ale tahle role by pro něj nebyla nejlepší…“

Že Ricciardo skutečně jedná s Mercedesem, to naznačují i jeho poslední prohlášení. „Chci být součástí F1, nechci příští rok nebo dva jen sedět a koukat se na závody v televizi. Plán A je samozřejmě být na startovním roštu, ale neskončím po prvním volném místě,“ tvrdí Australan.