Verstappen promluvil o výhodách mít Péreze za týmového kolegu

Max Verstappen vysvětlil, proč je Sergio Pérez pro Red Bull velmi přínosný. Zároveň popsal, jak s Mexičanem pracuje a jak se oba snaží tým posunout dál.

Štítky: Max Verstappen Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 6. 05 2021 — Vašek Štěpánek

Pilot Red Bullu si váží svého nového týmového kolegy Sergia Péreze. Verstappen uvedl, že Pérez rakouské stáji výrazně pomáhá při vývoji monopostu RB16B, navíc mají oba piloti velmi podobné požadavky, které je potřeba zlepšit.

Stáj z Milton Keynes letos konečně postavila vůz, který je schopen bojovat s Mercedesem už od samého úvodu sezony. V minulosti Red Bull na začátku sezony výrazněji ztrácel a své rivaly doháněl v průběhu sezony, vždy ale bylo příliš pozdě. Proto je zpětná vazba pilotů letos důležitější, než tomu bylo v letech minulých.

„Myslím, že si od auta slibujeme stejné věci, máme stejné požadavky. Díky tomu pak můžeme jet rychleji, a to je přesně to, co po nás tým chce. Práce s Checem je skutečně přirozená, není nijak nucená, což je naprosto skvělé.

Checo je velmi milý člověk. Má hromadu zkušeností a týmu velmi pomáhá. Myslím, že je to ten typ člověka, se kterým se můžete bavit o čemkoliv, není to jen o závodění a přípravách na jednotlivé závody,“ vychvaluje si nového týmového kolegu Verstappen.

Aktuálně šestý muž v průběžném mistrovství světa Sergio Pérez popsal, jak vlastně vypadá pracovní ‚kultura‘ rudých býků.

„Tým na mě velmi zapůsobil, protože hledá velké množství výkonu v opravdu malých detailech, a to je naprosto úžasné. Myslím, že je to velmi důležité, díky tomu je tenhle tým tak úspěšný.

Auto, které máme letos se zdá být velmi rychlé a konkurenceschopné. Jistě, je to dlouhá sezona a je toho ještě dost před námi. Řekl bych ale, že jsme tam, kde chceme být. Byli jsme rychlý v Bahrajnu i v Imole, což je rozhodně pozitivní,“ uzavřel Pérez.

Red Bull zažívá nejpovedenější vstup do sezony za poslední dlouhou dobu. V Portugalsku rudí býci sice trochu ztráceli, chuť si ale mohou spravit již tento víkend při Velké ceně Španělska.