U Mercedesu už s Bottasem ztrácejí trpělivost

Zajímavá šachová partie je dost možná na obzoru u týmu Mercedes. Alespoň ji předpovídá britský Daily Mail. Podle něj Mercedes prý ztrácí trpělivost se slabou formou Valtteriho Bottase a hledá za něj náhradu. Jako logicky nejschopnější kandidát se pak jeví chráněnec stříbrných šípů George Russell. Ale kolem spekulace existují silné pochybnosti.

Štítky: George Russell Mercedes Valtteri Bottas Zveřejněno 5. 05 2021 — Lukáš Štěrovský

S informací přišel britský bulvární plátek Daily Mail, je tedy potřeba ji brát s určitým nadhledem. Na druhou stranu, jak se říká, na každém šprochu je pravdy trochu, že…

Daily Mail se odvolává na prohlášení nejmenovaného mechanika Mercedesu. „V továrně nejsou spokojeni s Valtterim. Nepodává očekávané výkony, což se ukázalo ještě jasněji vloni v Bahrajnu, když jel Russell,“ naráží mechanik na Britův záskok za Lewise Hamiltona.

Russell, který je součástí programu Mercedes, momentálně kroutí poslední rok u Williamsu. Podle mechanika by ale mohlo dojít na výměnu už během roku, protože s ohledem na rostoucí formu Red Bullu potřebují Stříbrné šípy maximum bodů do Poháru konstruktérů.

Když byl ale se spekulací konfrontován například Christian Horner, šéf Red Bullu, ten nad ní vyjádřil obrovské pochybnosti.

“Byl bych fakt překvapen, kdyby Valtteriho a George prohodili uprostřed sezony,” řekl šéf týmu, který má s touto praxí velké zkušenosti.

Bottas během pěti sezon u Mercedesu vyhrál devět závodů, kolega Hamilton 44…