Verstappen prodloužil s Red Bullem – na dalších šest let!

Nizozemský pilot a šampion sezony 2021 podepsal s týmem Red Bull novou pětiletou smlouvu; ta stávající mu měla vypršet na konci příští sezony. Max Verstappen tak v současném působišti setrvá nejméně do roku 2028, tedy do svých 30 let.

Štítky: Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 3. 03 2022 — Lukáš Štěrovský

Kontrakt mu zajišťuje v základu přes 1,2 miliardy korun ročně, čímž se Nizozemec vyrovná Lewisi Hamiltonovi a jeho gáži u Mercedesu. „Jsem opravdu hrdý, že jsem s Red Bullem uzavřel novou smlouvu,“ sdělil Verstappen, který po zisku titulu prohlásil, že v životě nechce jezdit za jinou stáj.

„Miluji tento tým a jsem velmi šťastný, že ještě dlouho s ním budu pokračovat ve společné cestě,“ dodal Nizozemec na téma délky kontraktu, která je ve formuli 1 opravdu nadstandardní. Vždyť Verstappen v „áčku“ Red Bullu působí od sezony 2016, tedy už šest let, a podobný časový úsek ho ještě čeká.

Tak dlouho vydržela v královně motorsportu s jedním týmem jen hrstka pilotů – jmenovat můžeme třeba Michaela Schumachera ve Ferrari…

Kapské Město bude hostit závod formule E už příští rok

„Tato smlouva ukazuje, že Max je součástí dlouhodobé strategie týmu,“ vysvětluje šéf stáje Red Bull Christian Horner. „Max v sobě má skutečnou touhu, je to bojovník. Když ho posadíte do auta, víte, že do toho dá 110 %. Mimo auto je to ale normální, příjemný kluk, který nepotřebuje žít na vysoké noze,“ chválí svého svěřence.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Oracle Red Bull Racing (@redbullracing)