Red Bull na testy do Bahrajnu přiveze hodně upravený vůz

Mistr světa z roku 2021 Max Verstappen po testech v Barceloně přiznal, že do Bahrajnu nasadí rudí býci řadu vylepšení. Nizozemec s nadsázkou uvedl, že Red Bull do Bahrajnu přijede se zcela jiným monopostem.

Štítky: Red Bull Zveřejněno 4. 03 2022 — Vašek Štěpánek

Red Bull si první předsezonní testy na okruhu v Barceloně užil. Max Verstappen zajel celkově šestý nejrychlejší čas a za celé tři dny najela stáj z Milton Keynes jen o 34 kol méně než hlavní rivalové z Mercedesu, a to navzdory častým červeným vlajkám.

„Soustředil jsem se hlavně na to, abych odjel hodně kol a zlepšoval každý jednotlivý aspekt našeho auta. Je těžké něco hodnotit, pozitivní ale bylo, že jsem byl s vozem spokojen a vše probíhalo víceméně hladce.

Teď nás ale čeká Bahrajn, což je úplně odlišný okruh s jinými podmínkami, uvidíme, co všechno se tam stane. Mohu ale říct, že na testy přijedeme s úplně jiným autem a pro závodní víkend připravujeme také řadu změn,“ potvrdil Verstappen.

Poslední den testů v Barceloně byl poměrně divoký a řada týmů nedokončila své plánované programy. Kvůli častým červeným vlajkám tak ani Red Bull neodjel 100 % toho, co si původně plánoval, šampiona loňské sezony to ale nechává klidným.

„Ano, několik aut mělo problémy a trochu to narušilo i náš program. Ve finále jsem ale dělal po celé testy to samé – snažil jsem se najet co nejvíce kol. Pozitivní je, že vůz se choval opravdu velmi dobře a má skvělou rovnováhu.

Nová auta navíc vizuálně vypadají také velmi pěkně a je radost do takového monopostu nastupovat. Jak jsem ale řekl, v Barceloně jsme se snažili získat co nejvíce užitečných dat, to byl náš hlavní cíl,“ přiznal Nizozemec.

Před námi jsou v plánu předsezonní testy v Bahrajnu a hned o týden později už první Velká cena roku 2022. Stejně jako vloni se i letos začne právě v bahrajnské poušti. Verstappen dodal, že časy z testů jej nezajímají a ani zajímat nebudou.

„Abych byl upřímný, nikdy se nedívám na časy z testů. Každý tým má svůj vlastní program a nikdo neví, jak na tom je. Takže proč bych měl nyní koukat na časy na kolo? Budu se na ně dívat až při první kvalifikaci, do té doby ne,“ přiznal pilot Red Bullu.