Verstappen odmítá, že by byl jeho vůz „dominantní“

Max Verstappen je vítězstvím v Imole nadšený, zároveň ale popírá, že by v závodě dominoval.

Štítky: GP Emilia Romagna Max Verstappen Zveřejněno 19. 04 2021 — Vašek Štěpánek

Před pár týdny byl Verstappen označován za vítěze hned úvodního podniku v Bahrajnu. Výhru mu ale ukradl Lewis Hamilton s Mercedesem. V Imole si však pilot Red Bull spravil chuť, GP Emilia Romagna vyhrál s náskokem 22 sekund.

K vítězství mu výrazně pomohla i chyba sedminásobného mistra světa v polovině závodu, kde Hamilton ztratil drahocenný čas a propadl se až na deváté místo.

„Nemyslím si, že bychom v závodě dominovali. Lewis byl do své chyby celou dobu za mnou a tlačil na mě. Po své chybě byl devátý, a přesto skončil druhý. To ukazuje, jak rychlý o víkendu u Mercedesu byli. Nesmíme teď usnout na vavřínech.

Řekl bych, že v neděli jsme zkrátka udělali všechno správně. Měli jsme s týmem dobrý start, poradili jsme si s náročnými podmínkami a dobře pracovali s pneumatikami, proto jsme dnes vyhráli. Není žádná záruka, že jsme nyní před Mercedesem.

Musíme jen tvrdě pracovat a posouvat se dál. Jsme s Mercedesem na velmi podobné úrovni, ale ano, s dneškem jsem velmi, velmi spokojeni.“

Týmy v průběhu závodu váhaly, kdy je správný čas na výměnu pneumatik do suchých podmínek. Nakonec byl Verstappen jedním z prvních, kdo tak učinil, což Red Bullu zajistilo výhodu v té nejkritičtější fázi závodu.

Od té doby měl Verstappen situaci ve svých rukou, zvlášť po chybě Lewise Hamiltona. Až na malé zaváhání hned po restartu závodu podal Verstappen bezchybný výkon.

„Vybrat správnou chvíli na výměnu pneumatik není v těchto podmínkách nikdy lehké. Měli jsme štěstí, že u Mercedesu nebyli s tímto rozhodnutím rychlejší. Jak říkám, dnes jsme udělali všechno správně.

Při restartu závodu jsem lehce uklouzl na výjezdu z předposlední zatáčky, ale naštěstí to nebylo nic vážného. V následujících kolech jsem se už jen soustředil na to, abych dojel do cíle a neudělal chybu. Tyto podmínky jsou totiž velmi zrádné a kdykoliv může dojít k chybě.“

Startup Ample pracuje na rychlé výměně baterií ve vozech během 10 minut