Vášně kolem havárie Bottas – Russell. Šéf Mercedesu má jasno!

V polovině závodu na italské Imole došlo k velké nehodě mezi Valtterim Bottasem a Georgem Russellem. Šéf Mercedesu Toto Wolff za tento incident pilota Williamsu varoval.

Štítky: George Russell GP Emilia Romagna Valtteri Bottas Zveřejněno 19. 04 2021 — Vašek Štěpánek

Pilot Williamsu se v nájezdu do šikany Tamburello snažil získat devátou pozici, na které kroužil Bottas s Mercedesem. Fin svého britského soupeře nahnal na okraj trati, kde Russell uklouzl na mokré trávě a namířil svůj monopost FW43B do Bottase.

Když Russell vylezl ze svého rozbitého monopostu, šel ihned se Valtterim Bottasem a plácnul jej přes helmu. Fin pro změnu svůj názor vyjádřil zdviženým prostředníčkem. Vzniklá situace je velmi zajímavá, neboť právě tito účastníci nehody mezi sebou nepřímo bojují a sedačku u Mercedesu pro sezonu 2022.

„Zeptal jsem se ho (Bottase), jestli nás chce zabít. Víte… my jezdíme v opravdu vysokých rychlostech a takové manévry nejsou bezpečné. Mezi jezdci máme gentlemanskou dohodu, když je za vámi jezdec, který má otevřené DRS a vy víte, že na vás bude útočit, nebudete měnit směr. Jinak z toho může vzniknout právě taková nehoda.

Nevím, proč Valtteri měnil směr. Bojovali jsme o deváté místo. V jeho případě jde o nic, protože má jeden z nejlepších vozů a běžně bojuje vpředu. Pro nás je ale deváté místo všechno. Jel jsem opravdu na limitu a snažil jsem se týmu vybojovat dobrý výsledek,“ neskrývá rozčarování Russell.

Bottas se ke kolizi také vyjádřil, ve své verzi obviňuje pilota Williamsu. „Myslím, že v tom kole bylo povoleno používat DRS. Já měl problém zahřát své pneumatiky a díky tomu se mě mohl George pokusit předjet.

Viděl jsem opakované záběry z té nehody a musím říct, že místa jsem tam nechal opravdu hodně. Vešla by se tam i dvě auta. Nevím, na co myslel, když mě začal obviňovat. Tohle byla čistě jeho vina.“

K situaci promluvil i samotný šéf Mercedes Toto Wolff, který Russella nepřímo varuje. „Dnes to nebyl náš nejšťastnější den. Hned po kolizi si ti dva moc přátelských slov asi neřekli. Na celou situaci se musíme podívat znovu.

Pokud jde o Russella, tak jsem s ním ještě nemluvil, nepřišel za mnou. Mohu ale říct, že takové gesto nebylo nutné. Měl by příště zachovat chladnou hlavu. Tohle chování v Mercedesu netrpíme a pokud chce, může závodit v jiných soutěžích,“ naráží Wolff na Russellovo plácnutí Bottase přes helmu.