Red Bull se zastal Sergia Péreze. Není ve snadné pozici

Šéf Red Bullu Christian Horner odmítl být kritický ke svému pilotovi Pérezovi. Mexičan ve svém druhém závodě pro rakouský tým udělal sérii chyb a do cíle nedovezl žádné body.

Štítky: Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 19. 04 2021 — Vašek Štěpánek

V sobotu se Pérez kvalifikoval na druhém místě a porazil svého kolegu Maxe Verstappena. Pro nového pilota Red Bullu to byl nejlepší výsledek v kariéře. Nedělní závod ale tak skvostný nebyl. Mexičan dojel dvanáctý a pro tým nezískal ani jeden bod.

V prvním kole se Pérez propadl na čtvrté místo za Charlese Leclerca z Ferrari. Krátce na to přišel incident za Safety Carem. Pérez vyjel mimo trať a následně předběhl Daniela Ricciarda a Pierra Gaslyho. Za tento incident byl ‚odměněn‘ desetisekundovou penalizací.

Po restartu závodu v zatáčce Gillese Villeneuva Pérez vyletěl z trati znovu a propadl se na poslední místo. Ve snaze získat alespoň nějaké body měl Mexičan problémy ještě v šikaně Tamburello při předjížděcím manévru na Sebastiana Vettela.

Christian Horner svého jezdce ale brání a soustředí se na další závody.

„Myslím, že je to jen otázka času, než si Checo zvykne na náš vůz. Posledních sedm let jezdil za jiný tým. Není ve snadné pozici. I přesto, že auto ještě úplně nezná, v sobotu zajel opravdu neskutečný výsledek.

Jistě, je to frustrující, protože jsme dneska mohli mít obě auta na stupních vítězů, ale v týmu jsme trpělivý. Jak jsem řekl, je to jen otázka času. Očekávám, že se Checo brzy dostane do svého tempa a začne zajíždět opravdu dobré výsledky,“ uzavřel Horner.

S názorem týmového šéfa souhlasí i samotný Pérez, který přiznal, že se s vozem stále sžívá a učí se s ním. Naději upíná na nadcházející závody.