Verstappen o spekulacích: Jsem tam, kde chci být

Max Verstappen dal jasně najevo, že Red Bull je "tam, kde chci být", a to v souvislosti se spekulacemi médií, která trojnásobného mistra světa spojují s odchodem z týmu. Verstappen má s týmem z Milton Keynes smlouvu do roku 2028, ale objevily se zvěsti, že by od roku 2025 mohl závodit jinde.

Štítky: Max Verstappen Zveřejněno 21. 03 2024 — GPF1.cz

Šéf týmu Mercedes Toto Wolff mezitím nedávno prohlásil, že by Nizozemce “rád” podepsal, a dodal, že “není tým nahoře ani dole v poli, který by nedělal stojky, aby ho měl ve voze”, pokud by byl k dispozici.

A když se Verstappen před Velkou cenou Austrálie věnoval mediálním povinnostem, 26letý jezdec se k tomuto tématu postavil čelem, když byl dotázán na dřívější komentáře týmového kolegy Sergia Pereze, že by pro tým byla “rána”, kdyby Red Bull opustil.

“Myslím, že máme všechny důvody být šťastní, že?” Verstappen odpověděl. “Auto jede opravdu dobře, v týmu je tolik skvělých lidí, kteří se neustále snaží o lepší výsledky, takže pro mě je to to, na co se soustředím. Soustředím se na výkony, jsem spokojený, a když jedu domů, nemyslím na nic jiného, protože to je celkem pevně dané, kde jsem také, a tam také chci být.”


  • Nejnovější číslo online magazínu KOLO na KOLO. Předplatné zde.
  • Napětí manažerů Mercedesu
  • Kdo ve skutečnosti vlastní F1?
  • Zak Brown, jak jej neznáte
  • Le Mans: Možná poslední soukromý tým na stupních vítězů
  • Historie: Jak se závodilo v nacistickém režimu
  • Aerovychytávky


Pokud jde o to, jak se daří na trati, Verstappen tvrdil, že po dvou dominantních vítězstvích na úvod nové sezony v Bahrajnu a Saúdské Arábii ještě nikdy nezačal rok v lepší formě.

“Myslím, že to byl pro mě osobně zatím nejlepší začátek roku v autě,” řekl. “Je to prostě dobrá rovnováha, ale myslím, že i jako tým jsme fungovali opravdu dobře, bez příliš mnoha chyb. Takže z toho mám samozřejmě velkou radost a doufám, že v tom budeme pokračovat. Snažíme se stále učit, co můžeme dělat lépe, ale bylo to velmi pozitivní.”

Verstappen vstupuje do víkendového podniku v Albert Parku s 15bodovým náskokem před Perezem v pořadí jezdců, zatímco Red Bull má v bitvě konstruktérů 38 bodů náskok před nejbližšími soupeři z Ferrari.