Ricciardo na “Red Bull nijak nemyslí”

Daniel Ricciardo se distancoval od dalších spekulací o možném přestupu do Red Bullu v roce 2025 a v rámci přístupu k nové sezoně F1 prohlásil, že "o tom nepřemýšlím".

Štítky: Daniel Ricciardo Zveřejněno 21. 03 2024 — GPF1.cz

Ricciardo se loni v polovině sezony vrátil do šampionátu s týmem AlphaTauri – nyní pod názvem RB – a veřejně hovořil o svém “snu” vrátit se jednoho dne do Red Bullu, který musí potvrdit budoucí volné místo, protože smlouva Sergia Pereze vyprší na konci roku 2024. Po dvou závodech v nejnovější kapitole své kariéry však Ricciardo zahnal všechny řeči o tom, co by mohlo přijít, protože Australan se plně soustředil a věnoval RB a pomáhal týmu dostat se na vyšší příčky.

“Nevěřím žádným příběhům, chcete-li,” odpověděl Ricciardo na otázku ohledně přetrvávajících vazeb na Red Bull, kde závodil v letech 2014 až 2018 a získal sedm ze svých dosavadních osmi vítězství v závodech. “Vím, jaká je moje pozice v týmu, a vím, jaké jsou, řekněme… některé potenciální věci, které by se mohly stát, pokud se mi bude dařit. Ale je to jako se vším, v každém týmu, ve kterém působíte, pokud máte opravdu dobrou sezónu, může to vést k něčemu jinému nebo ke zvýšení vaší pozice, na které se právě nacházíte. Naším cílem je vždy udělat to nejlepší, co můžeme. Myslím, že cokoli se stane, stane se nebo může stát.

Mým cílem je jet s tímto autem co nejlépe. Teď, když se vracím do auta, se rozhodně nedívám příliš dopředu. Přemýšlím o sedačce Red Bullu, o které mluvíte? Ne. Vím, že pokud udělám nějaké opravdu dobré výsledky, možná se to pak může potenciálně objevit. Není to něco, o čem bych přemýšlel, protože před 12 měsíci jsem v této pozici nebyl, nevěděl jsem, jestli se do ní vrátím, takže to prostě beru víkend co víkend.”


  • Nejnovější číslo online magazínu KOLO na KOLO. Předplatné zde.
  • Napětí manažerů Mercedesu
  • Kdo ve skutečnosti vlastní F1?
  • Zak Brown, jak jej neznáte
  • Le Mans: Možná poslední soukromý tým na stupních vítězů
  • Historie: Jak se závodilo v nacistickém režimu
  • Aerovychytávky


Nyní 34letý Ricciardo, který má za sebou téměř 250 startů ve Velkých cenách, dále vysvětlil, jak se během svého působení v F1 naučil, jak je důležité vyhýbat se pomluvám v médiích a šumu kolem témat, jako je trh s jezdci.

“Vždycky bude existovat nějaké ‘cokoli’,” pokračoval. “Znám svou práci a vím, co musím dělat. Je to i díky zkušenostem, čím víc se do těchto věcí zamotáte, tím víc vás to začne odvádět od mé práce, a tou je co nejrychlejší jízda. Vím, že v průběhu závodního víkendu děláme spoustu dalších věcí, ale proto jsme tady, abychom nakonec dotáhli auto na maximum a pokusili se ho udělat co nejlepší. Tento víkend je něco, na co se těším, samozřejmě že tady budu závodit doma.”

S tímto domácím závodním víkendem před sebou se Ricciardo také snažil zlehčit svůj nevýrazný start do sezony 2024, když byl v Bahrajnu a Saúdské Arábii předstižen týmovým kolegou Yukim Tsunodou v honbě RB za prvními body.

“Po prvních dvou závodech to nebylo úžasné, ale není to znepokojující,” řekl. “Jsou to dva závody z 24, v týmu je spousta nových lidí, takže je to velmi brzy, ale rozhodně chci mít silný víkend a vést si dobře.”