Verstappen je v těžší situaci než Hamilton, protože není Brit

Fernando Alonso soucítí s Maxem Verstappenem, který bojuje o titul mistra světa s Lewisem Hamiltonem. Podle Alonsa je situace jezdce Red Bull ještě zhoršená jeho nebritským původem.

Štítky: Fernando Alonso Lewis Hamilton Max Verstappen Zveřejněno 1. 08 2021 — Lukáš Štěrovský

S Hamiltonem, už nyní jedním z nejúspěšnějších (nejen) britských pilotů v historii F1, má Alonso své zkušenosti. V roce 2007 s ním jakožto nováčkem bojoval v jednom týmu. Právě vzájemná rivalita nakonec vyústila ve Španělův odchod z McLarenu.

„Chápu to, co teď zejména Max prožívá,“ říká Alonso. „Bojuje s legendou, šampionem. Není to Brit, takže to pro něj bude vždycky těžší,“ naráží na fakt, že Hamilton je ve svojí zemi skoro až modlou a těší se velké podpoře fanoušků, stejně jako expertů.

Většina z nich totiž pochází právě z Anglie, kolébky motorsportu. Na druhou stranu, i Verstappen se v Nizozemsku těší velké přízni fanoušků.

Situace je navíc vyhrocená po vzájemné kolizi Verstappena a Hamiltona z britské Grand Prix. Samotné aktéři už ji dále rozebírat nechtějí, Nizozemec dokonce na sobotní tiskové konferenci utnul otázku novináře se slovy: „Mluvíme o té hlouposti pořád dokola. Už toho bylo dost…“

Alonso však nečeká, že by mezi rivaly mělo dojít k další kolizi. Naopak odhaduje, že teď zvolí opatrnější přístup. Soustředit se ale chce pochopitelně především na sebe. „Myslím, že se nám podaří získat pár míst,“ říká o startu z deváté příčky.

„Je to mým cílem, protože budeme mít výhodu startu z čisté strany, což je v Maďarsku podstatné. Je možné, že se před námi něco semele. Musíme být chytří a vyhnout se potížím, vytěžit z toho,“ má jasno.

Hamilton přesvědčivě, ale kontroverzně vyhrál maďarskou kvalifikaci