Verstappen do Ferrari? Vettel je připraven na kohokoli

Sebastian Vettel zareagoval na spekulace ohledně možného přestupu Maxe Verstappena do Ferrari. Závodit s ním v jednom týmu by prý problém nebyl.

Štítky: Ferrari Sebastian Vettel Zveřejněno 5. 10 2017 — Josef Nekvinda

Nedávno jsme informovali, že Max Verstappen bude v nadcházejícím roce velmi obletovaným zbožím ze strany předních týmů. O tom nemůže být sporu. A že se v kladném případě bude jednat o mega „transfer,“ o tom svědčí některé informace ze zákulisí ohledně vyjednávací pozice samotného Verstappena, které se v současnosti trousí skrze světová média.

Nejvíce skloňovanými jmény potenciálních zaměstnavatelů mladého Nizozemce jsou, vzhledem k jejich pozici, týmy Mercedesu a Ferrari. V případě druhé jmenované stáje se nicméně na povrch prodírají i otázky jiného charakteru. A to, jak by se k situaci stavěl současný pilot týmu Sebastian Vettel. O tom je známo, že ve Scuderii má výhradní pozici a jeho silné slovo například sehrálo roli i v setrvání Kimiho Räikkönena pro příští sezónu. Pochopitelně, že ani jeho nemohly tyto zvěsti minout a proto se rozhodl na to konto vyjádřit.

„Potřebujete být připravený na souboj s kýmkoliv ze startovního roštu. Samozřejmě, Max je ještě stále mladý a má oproti nám spoustu let před sebou, ale nikdy nevíte. Já mám v současnosti delší kontrakt než on a ve formuli 1 si některé věci žádají svůj čas. Naproti tomu mají některé věci tendenci rychle se měnit. Je proto zbytečné dívat se příliš daleko do budoucnosti. Jak to vidím já, tak v této chvíli uvnitř týmu panuje klid. Víme, o co se hraje v tomto roce a o co půjde v tom příštím,“ slovíčkařil Vettel.

S výjimkou pár slov se prakticky nelišil ani komentář Maxe Verstappena. Obsahem jeho sdělení bylo soustředit se na svou práci po zbytek této a příští sezóny a ostatní záležitosti nechat na později.

V tomto bodě se nelze vyhnout ani srovnání Verstappena s legendárním Michaelem Schumacherem, k němuž je často přirovnáván. Dokonce je mu prý stylem svojí práce daleko více podobný než Vettel, který byl v minulosti označován jako „nový Schumacher.“ Teď by se oba „Schumacherové“ mohli sejít u Ferrari. U týmu tolik s ním spojeného. Byl by to problém?

A mimochodem, když už je řeč o Schumacherovi, právě jeho absence je to, co Vettelovi momentálně ve formuli 1 chybí nejvíce. „Michael byl můj idol z dětství a vždycky bude. Chybí mi jeho rady, byly perfektní. Člověk je mohl použít v jakékoliv situaci a vždycky fungovaly,“ nechal se slyšet Vettel.

Diskuse k článku

Napsat komentář