Red Bull se ohlíží po někom, kdo v roce 2019 nahradí Ricciarda

Daniel Ricciardo je na nejlepší cestě odejít z týmu Red Bull – ale až v roce 2019. V souvislosti s tím se rakouská stáj už nyní začíná ohlížet po možné náhradě.

Štítky: Daniel Ricciardo Red Bull Zveřejněno 4. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Je už skoro jisté, že v příštím roce pojede Red Bull s nezměněnou jezdeckou sestavou. O ročníku 2019 lze ale tvrdit opak. Minimálně v případě Daniela Ricciarda to totiž vypadá na odchod. Situace dokonce dospěla už do fáze, kdy se tým poohlíží po možné náhradě. „Verstappen má dlouhodobý kontrakt, ale Ricciardo už je na jezdeckém trhu,“ tvrdí poradce Red Bullu Helmut Marko. „Musíme se dívat po alternativách. Nebudeme nepřipraveni.“

Řešením by mohl být třeba Carlos Sainz, který je pro sezonu 2018 zapůjčen Renaultu, další rok by se ale měl do rodiny Red Bullu vrátit – přestože zástupci francouzské stáje tvrdí, že pokud Sainz bude mít slušné výsledky, najdou cestu, jak ho udržet. To ale Red Bull odmítá. V úvahu připadá také Pierre Gasly, který v Malajsii debutoval právě po boku Sainze.

Dva závody jen pár dní od sebe, to dá zabrat. 😀😴

Příspěvek sdílený GPF1 (@gpf1cz),

„V první části kvalifikace byl pouze jeden a půl desetiny za Sainzem,“ chválí Francouzův výkon Marko. „I v závodě, když měl prostor, byla jeho kola na Sainzově úrovni.“ Podle poradce Red Bullu tým oznámí v Suzuce, zda se pro zbytek roku vrátí Daniil Kvjat, nebo setrvá Pierre Gasly.

Marko mimo jiné potvrdil, že tým měl v úvodu roku potíže s kolerací dat mezi tratí a aerodynamickým tunelem, proto nefungoval vývoj vozu. Pro sezonu 2018 pak chce Red Bull zajistit, aby se tento jev už neopakoval. Marko byl rovněž dotázán, zda mu dělá starosti možný přechod na pohonné jednotky Honda od roku 2019.

„Vůbec ne. Jsme plně zaměření na současné auto a vůz 2018. A když se navíc podíváte na to, kde teď dojíždí McLaren, umocňuje to v nás pocit správnosti ohledně rozhodnutí, které jsme udělali s Toro Rosso.“ To bude příští rok závodit právě s pohonnými jednotkami od Hondy.

Diskuse k článku

Napsat komentář