Veřejná kritika Hondy byla důležitá

Výkonný šéf McLarenu Zak Brown si stojí za kritikou Hondy, kterou pronesl během víkendu kanadské Grand Prix. Bylo prý důležité, se McLaren konečně veřejně ozval.

1 Štítky: Honda McLaren Zak Brown Zveřejněno 15. 06 2017 — Lukáš Štěrovský

Brown během kanadské Grand Prix přiznal, že McLaren má pro rok 2018 i plány B a C, které nezahrnují pokračování s Hondou. Situace se ještě zhoršila dvě kola před cílem závodu, kdy Fernandu Alonsovi selhala právě pohonná jednotka. Španěl musel odstoupit z desáté příčky.

Logicky následovaly ještě štiplavější komentáře ze strany členů McLarenu. „Myslím, že bylo důležité, že jsme se ozvali,“ tvrdí Zak Brown. „Bylo to vlastně poprvé, kdy McLaren veřejně přednesl své názory. Nechci se opakovat. Honda ví, co musí udělat. Její členové jsou frustrovaní a smutní. Jenže 400 miliónů lidí vidělo, co se v závodě stalo. Podle mého tak není potřeba k tomu říkat cokoliv dalšího.

Nevím, co si myslí vedení Hondy. Hádám, že všichni mají v mysli to samé: chtějí tvrdě pracovat a vše napravit. Ale to právě teď není skutečný stav věcí.“ Situace je pro Hondu ještě horší v tom, že sama neví, kdy bude k dispozici plánované vylepšení motoru, které v Kanadě chtěla, ale nakonec nestihla nasadit.

McLaren stále zůstává jediným týmem, který letos nebodoval. Se svými vozy dokončil v pěti případech ze čtrnácti možných. Mizerná je jak spolehlivost, tak i výkon pohonné jednotky. „Je to stále to samé. Nějak způsobem se to musí změnit. Nemůžeme takhle pokračovat. Prostě nemám slov.

U nás se nic nemění. Pořád budeme tvrdě pracovat. Ale frustrace narůstá. Musíme se z toho dostat společně. To je věc, kterou jsme ještě nedokázali,“ dodává Zak Brown.

Honda nedokáže nasimulovat podmínky jako na trati, to brzdí vývoj

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Veřejná kritika Hondy byla důležitá”

  1. NakasiBMW napsal:

    Kdyby to byl motor co by letěl jak urvaný hovado ale nevydržel ani pět kol tak bych to pochopil ale tohle nejede a rozsype se to za každou zatáčkou. Tohle nikam nevede!

Napsat komentář