Velká vítězství: Grand Prix Bahrajnu 2010

Úvodní Velká cena sezony 2010 se netradičně konala v Bahrajnu namísto Austrálie. Současně nabídla první start Fernanda Alonsa u Ferrari, ve kterém strávil čtyři následující roky – a jednalo se o premiéru vítěznou.

Štítky: Fernando Alonso Ferrari GP Bahrajnu Zveřejněno 23. 03 2020 — Lukáš Štěrovský

Španěl sice odstartoval do závodu až jako třetí, ale v prvních zatáčkách se dostal přes kolegu na ferrari, Felipeho Massu. Na vedoucího Sebastiana Vettela však Alonso neměl a už už se zdálo, že vítězství poputuje právě na konto tehdejšího pilota Red Bullu.

Osud tomu však chtěl jinak a podobně jako v loňské Grand Prix Bahrajnu, kdy výhra propadla doslova mezi prsty Charlese Leclerka, prvního Vettela postihly technické trable. Mohl sice pokračovat, ale s nižším výkonem, což nakonec stačilo jen na čtvrté místo. Vítězství bral tedy ve svém debutu za Ferrari Alonso, tým navíc zásluhou druhého místa Massy získal dvojitou výhru.

„Je to velmi významný den,“ rozplýval se Španěl po závodě. Za obvyklým PR prohlášením byl ale pořádný kus pravdy: Alonso se stal teprve šestým jezdcem, který dokázal vyhrát hned při prvním startu u Scuderie. Předtím se to podařilo Kimimu Räikkönenovi (Austrálie 2007), kterého Španěl u Ferrari nahradil.

Paradoxní s ohledem na průběh tehdejší Grand Prix je to, že to byl právě Sebastian Vettel, kdo nakonec Španěla u Ferrari vystřídal. Ani on nemusel na své první vítězství u italské stáje čekat dlouho – Němec vyhrál v Malajsii 2015, druhém závodě sezony a současně tak během svého druhého startu za Ferrari.

Španěl slaví své první vítězství u Ferrari.

Diskuse k článku

Napsat komentář