Valtteri Bottas se bojí, že forma Alfy Romeo nahoru už moc nepůjde

Stáj z Hinwillu v posledních dvou závodech nebodovala a v poháru konstruktéru začíná citelněji ztrácet na rivaly u McLarenu a Alpinu. Valtteri Bottas proto mluví a velmi nutném navýšení výkonu svého monopostu.

Štítky: Alfa Romeo Valtteri Bottas Zveřejněno 13. 07 2022 — Vašek Štěpánek

Alfa Romeo naposledy bodovala v Kanadě. Na anglickém Silverstonu pro změnu oba vozy cíl závodu neviděly – Zhou měl těžkou nehodu už v prvním kole a Bottas v průběhu závodu musel také odstoupit. V Rakousku se Alfa bodů opět nedočkala.

Valtteri Bottas na Red Bull Ringu nasadil nadstandardní díly své pohonné jednotky. Jejich výměna ale Fina odsoudila ke startu z boxů. Pilot Alfy Romeo během nedělního závodu sice předvedl solidní jízdu, ale na body to nestačilo.

Bottas o bodovanou pozici přišel až v posledním kole, kdy jej předjel Fernando Alonso. Aby toho nebylo málo, týmy soupeřů (McLaren a Alpine) v posledních dvou závodech bodovaly solidně, což jen prohloubilo Finovu frustraci.

„Je to opravdu škoda. Bohužel za jedenácté místo se body neudělují. Snažili jsme se, ale byli jsme bez tempa. Proti Alonsovi na nových pneumatikách nebyla šance se bránit a bohužel mě v posledním kole předjel,“ smutnil Bottas.

Ale ani situace v šampionátu se pro Alfu Romeo v posledních dvou závodech moc příznivě nevyvinula, McLaren a Alpine získaly na Silverstonu a Red Bull Ringu dobré body a také se zadařilo americkému Haasu, který rovněž skončil s oběma piloty v TOP10.

Švýcarský tým má na kontě aktuálně 51 bodů, McLaren s Alpinem mají po 81 bodech a Haas se bodově na Alfu dotahuje… aktuálně Američané ztrácí ‚jen‘ 17 bodů. Bottas proto volá po rychlém zlepšení, aby stáj bitvu ve středu pole zvládla.

„Náš výkon se nijak zvlášť nezlepšil. V Rakousku jsem měl nasazené nižší zadní křídlo, které mi dávalo rychlost na rovinkách, ale v zatáčkách jsme ztráceli. Asi každý v týmu očekával, že se zlepšíme, ale nastalo se tak a my musíme zjistit proč.

Je na čase, abychom se opět vrátili do pravidelných bojů v nejlepší desítce. Měli jsme tam být už teď, ale z nějakého důvodu jsme tam nebyli. Musíme se neustále zlepšovat, a to rychle, protože naši soupeři odvádí rychlou a kvalitní práci,“ motivuje tým Bottas.