Michael Masi promluvil

Den poté, co FIA oznámila, že bývalý řeidtel závodů Michael Masi organizaci opustil, vydal sám Masi veřejné prohlášení.

Štítky: FIA Michael Masi Zveřejněno 13. 07 2022 — GPF1.cz

“Bylo mi potěšením a ctí zastupovat FIA jako sportovní ředitel pro formulové vozy a ředitel závodů a bezpečnostní delegát FIA Formule 1 od Charlieho nečekaného a tragického odchodu v Melbourne 2019,” řekl Michael Masi. “Před svým jmenováním jsem pracoval na různých projektech po celém světě s federací a jejími členskými kluby více než deset let, nyní jsem se rozhodl opustit organizaci a přestěhovat se zpět do Austrálie, abych byl blíže své rodině a přátelům.

Jsem hrdý na to, že jsem mohl po mnoho let spolupracovat s různými členskými kluby FIA, Formula 1 Group, závodníky, promotéry a provozovateli okruhů a se svými kolegy a týmem uvnitř FIA.

Vždy si budu vážit těchto celoživotních vztahů a přátelství, které jsem během své dosavadní cesty navázal. Zejména jsem neskonale vděčný Herbiemu Blashovi a zesnulému Charliemu Whitingovi za to, že mě v roce 2018 označili za svého budoucího nástupce, což je role, na kterou jsem se těšil a kterou jsem se od Charlieho učil mnoho let před jeho šokujícím odchodem.

Rovněž předávám své upřímné uznání za podporu a vedení během mého působení bývalému prezidentovi FIA Jeanu Todtovi, Stefanu Domenicalimu a mému oddanému týmu FIA pro formulové vozy.

Vyjadřuji své uznání desetitisícům obětavých dobrovolníků a činovníků, kteří umožňují, aby se motoristický sport mohl každý den po celém světě uskutečňovat, protože bezpečnost závodníků a činovníků vždy zůstávala mou nejvyšší prioritou.

Děkuji prezidentovi FIA Mohammedu Ben Sulayemovi a jeho prezidentskému týmu za osobní podporu od svého jmenování a přeji jim do budoucna jen to nejlepší.

Osobní podpora mé rodiny, přátel a kolegů po celém světě během této cesty a zejména v posledních několika měsících lze popsat jen jako ohromující a jako něco, čeho si budu navždy vážit.”