V Nizozemsku se spekuluje, že by De Vries nemusel vydržet do domácího závodu

Holandský nováček neměl ideální vstup do sezony. Není tak divu, že se v zákulisí vášnivě spekuluje o jeho vyhazovu z AlphaTauri.

Štítky: AlphaTauri Nyck de Vries Zveřejněno 21. 06 2023 — Petr Horák

Šampion F2 z roku 2019 je bezesporu velkým talentem, avšak v monopostu AT04 se mu zatím příliš nedaří. Nejvýraznějšími okamžiky jeho sezony byly menší bowling s Landem Norrisem po startu v Miami a kanadský ťukanec s Kevinem Magnussenem.

To není nejlepší vizitka. Obzvláště pak pokud vaším nejvyšším nadřízeným je Helmut Marko. Ten také už dal 28letému Nizozemci první varování, že takto by to dál nešlo. Stoupající výkonnost však stále nepřichází.

De Vriesův krajan a závodník Tom Coronel se vyjádřil, že zatím se Nyck Red Bullu a AlphaTauri nevyplácí.

Na ostravské představení KOLO na KOLO OKOLO Česka jako host přijede Michal Kavalčík. Vstupenky zde

Bývalý závodník a šéf Velké ceny Nizozemska Jan Lammers je samozřejmě nadšený, že by na Zandvoortu měli jet dva domácí piloti. Ale na otázku, zdali bude de Vries v tu dobu stále za volantem, odpověděl: “Do toho se nechci míchat. Přeji mu to nejlepší, ale Red Bull nemá slitování, takže se musí předvést.”

Situaci jezdce AlphaTauri přirovnal k té, ve které se nedávno nacházel Alex Albon. Ten byl kvůli neuspokojivým výkonům Red Bullem uklizen do šampionátu DTM. Lammers k této podobnosti řekl: “Nyck je v podobné situaci jako byl Alex. Ten nyní dostal druhou šanci a jezdí skvěle, v Kanadě dokonce získal cenu pro jezdce dne. Jestli Nyck dokáže to stejné? To si netroufám odhadnout.”

K možnému de Vriesovu nástupci se vyjádřil nizozemský novinář Louis Dekker. “Liam Lawson může ihned naskočit. De Vriesovy chyby proto musí přestat, čas běží. Zandvoort je první závod po letní přestávce, kdy se vedou intenzivní diskuze o sestavě pro příští rok, takže se to může seběhnout velmi rychle,” myslí si Dekker.

Lammers ještě k porovnání s Albonem dodal: “Oba měli špatné závody a momenty. Jenže Alexovy světlé chvíle byly světlejší než ty Nyckovy. Musí předvést nějaký výborný závod, ale to už je jen na něm.”