Je pod těžkou kritikou, ale šéf Red Bullu Sergia Péreze brání

Šéf rudých býků Christian Horner nadále podporuje Sergia Péreze a brání jej před ‚zlými‘ novináři. Podle britského manažera potřebuje druhý pilot Red Bullu jen bezchybný a silný víkend, poté se Checo opět vrátí do své staré dobré formy.

Štítky: Christian Horner Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 21. 06 2023 — Vašek Štěpánek

Sergio Pérez se aktuálně trápí. Mexičan má za sebou tři kvalifikace, ve kterých navzdory silnému vozu, nestartoval ani v první desítce. Závody nejsou o moc lepší, v Monaku se Pérez na bodech neobjevil, ve Španělsku dojel čtvrtý a v Kanadě skončil šestý.

Max Verstappen mezitím získal tři vítězství a pocitově si zajistil už třetí titul mistra světa a nezdá se, že by měl létající Holanďan nyní nějak polevit. Kontrast mezi oběma jezdci rudých býků je obrovský, a tak vedení stáje čelí nelehkým otázkám.

Už před časem se objevila spekulace, podle které měla být Pérezova sedačka v ohrožení, to ale vedení Red Bullu označilo za nesmysly a kecy. Nyní se média snaží najít příčinu Pérezova propadu, spekuluje se, že Checo nemá k dispozici tu samou techniku jako Verstappen.

Na ostravské představení KOLO na KOLO OKOLO Česka jako host přijede Michal Kavalčík. Vstupenky zde

Šéf Red Bullu Christian Horner ale i tyto spekulace odmítá. Podle Hornera se Pérez jen dostal do nešťastné situace, ze které se musí rychle vymanit. „Checo jen potřebuje dobrý víkend a jsem přesvědčen, že se vrátí.

Teď má za sebou několik těžkých víkendů, hlavně sobot, kvůli kterým ale pak trpí také v neděli. Před měsícem nebo před dvěma jsme ale viděli, co Checo s našim vozem dokáže. Je rychlý a má úžasné schopnosti, je to jen o jeho sebedůvěře,“ pronesl Horner.

Pérez má platnou smlouvu s Red Bullem do konce roku 2024, pokud ale budou matné výkony přetrvávat, mohlo by dojít k jeho nahrazení. Tým Red Bull je známý pro svá divoká rozhodnutí a nemá problém jezdce propustit ani v polovině šampionátu.

Horner ale i tyto spekulace popírá. „Podívejte, Checo je druhý v šampionátu. Je jediným, kdo kromě Maxe dokázal letos vyhrát závod. Nemáme důvod Checa někým nahrazovat. My se teď musíme postarat o to, aby si znovu začal věřit,“ vyjasnil šéf Red Bullu.