V Monaku Ferrari skončí nejlépe na šestém místě

O odhad výsledků Grand Prix Monaka se pokusil poradce Red Bullu Helmut Marko. Neformální šéf rakouské stáje přitom vychází z dosavadního průběhu sezony. Podle něj se bude Ferrari trápit ještě více než ve Španělsku.

Štítky: Ferrari Helmut Marko Zveřejněno 18. 05 2019 — Lukáš Štěrovský

Největší slabinou Ferrari jsou pomalé a středně rychlé zatáčky, kde je potřeba mechanický a aerodynamický přítlak. To ukázal například třetí sektor na okruhu Catalunya, kde Ferrari v kvalifikaci ztratilo na Mercedes půl sekundy.

Proto se nedá očekávat, že v Monaku, které je svojí charakteristikou hodně podobné závěrečnému španělskému sektoru, budou vozy z Maranella dominovat – spíše naopak. „Pokud nedokážou generovat přítlak a trakci, v Monaku skončí pravděpodobně tak na šestém nebo sedmém místě,“ tvrdí Helmut Marko.

„Jejich slabinou byl poslední sektor v Barceloně, který je nejvíce podobný Monaku. Motor Ferrari je velmi dobrý, ale extrémně ztrácejí v oblasti přítlaku a trakce. Naopak Mercedes, i když má nejdelší rozvor, bude mít ještě větší náskok. Z hlediska trakce je to auto skutečně monstrum, a o to v Monaku jde. My taky něco našli, ale stačit to nebude,“ má jasno Marko.

Helmut Marko v diskuzi se Sebastianem Vettelem.

Diskuse k článku

Napsat komentář