Šéf Renaultu: Nikdy jsem netvrdil, že budeme mezi nejlepšími třemi týmy

Zatímco vloni Renauld obsadil 4. příčku a byl nejlepším týmem ze zbytku světa, letos se trápí se spolehlivostí i výkonností. Výsledkem je prozatímní 8. místo v Poháru konstruktérů.

Štítky: Cyril Abiteboul Renault Zveřejněno 18. 05 2019 — Lukáš Štěrovský

„Nikdy jsem neřekl, že budeme bojovat s nejlepšími třemi týmy,“ tvrdí šéf týmu Cyril Abiteboul, který se vloni dušoval, že francouzská stáj plánuje velká zlepšení. „Letos je náš cíl jasný. Možná to řekli jiné lidé z naší organizace, ale ne já.

Lidé se pořád ptají, kdy budeme na stupních vítězů, ale to letos prostě není možné. Rádi bychom, ale pokud se podíváte na to, jak to v F1 funguje, nikdy jsme neměli tak jasně daného vítěze. Od roku 2014 se jen při několika málo příležitostech stalo, že na stupních vítězů skončil někdo mimo Mercedes, Red Bull nebo Ferrari. Všichni souhlasíme, že to je velký problém, ale ne jen pro Renault, ale pro F1 jako celek.“

A co Abiteboul říká na McLaren, který se stejným motorem dosahuje mnohem lepších výsledků než Renault? „Ale oni mají mnohem větší rozpočet! Víte, jaký je ten náš? Jsme tak na úrovni Toro Rosso.“

Podivuhodná je pak s ohledem na předchozí text následující odpověď šéfa Renaultu. „Ale vážně nevěříme tomu, že by více peněz udělalo rozdíl. Namísto plýtvání zdroji se můžeme podívat na McLaren, protože známe jejich čísla. Můžu vám říci, že mají o několik stovek lidí více. Jak daleko jsou od nás? Dává to smysl? Teď asi ne.

Nikdy nebudeme mít ty 4 miliardy korun, které potřebujeme, abychom byli jako Mercedes, protože v tom není smysl. Nekoresponduje to pro nás s hodnotou F1,“ uzavírá Abiteboul.

Diskuse k článku

Napsat komentář