Musím přijít na kloub kvalifikacím, přiznává Hamilton

I když v závodech problémy nemá, přiznává Lewis Hamilton, že musí zapracovat na kvalifikacích. Letos zatím získal jediné vítězství v souboji s časem, a to při úvodní Grand Prix v Austrálii.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 18. 05 2019 — Lukáš Štěrovský

„Naše auta jsou v podstatě stejná, takže jde o to, jak vůz řídím,“ vysvětluje Hamilton. „Pracuji na jezdeckém stylu, protože auto nedělá pokaždé to, co chci. Ale je to zatím nejlepší vůz, co jsme udělali, obecně je fantastický.

Už od Austrálie ale mám určité potíže v kvalifikacích. Až je vyřeším, rozdíl by měl být znát. Jsou rozhodně oblasti, na které se v továrně zaměřím a pokusím se je pochopit. Budu hovořit s inženýry z různých oddělení a pokusím se do Monaka získat a uplatnit co nejvíce dat,“ tvrdí Brit.

Toho tak alespoň těší, že Mercedes na rozdíl od ostatních netrápí pneumatiky v nejdůležitější části víkendu. „V závodě se trochu jinak starám o pneumatiky a často se mi povede, aby vydržely o něco déle. To je momentálně velká výhoda. V závodech jsme silní, nedaří se nám ale v pátek a během soboty,“ říká Lewis Hamilton.

Britovi navíc na paty šlape týmový kolega Bottas. „Valtteri se s autem pěkně sžil, je docela spokojený. Je lepší než kdy dřív, což je skvělé pro tým. Oproti loňsku je na úplně jiné úrovni, svoje místo si zaslouží. Je ještě brzy na hodnocení, ale přirozeně je mi teď z ostatních jezdců nejblíže.“

Diskuse k článku

Napsat komentář