V čem je Verstappen podobný Sennovi a Schumacherovi

Vloni získal Max Verstappen první titul mistra světa v kariéře, kolik jich Nizozemec v dalších letech získá není jasné. Skutečnost, že se pilot Red Bullu dostal do elitního klubu šampionů, naskytla příležitost Helmutu Markovi vyzdvihnout kvality svého jezdce a porovnal jej s dalšími velkými jmény formule 1.

Štítky: Helmut Marko Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 6. 02 2022 — Vašek Štěpánek

Ayrton Senna a Michael Schumacher získali od konce 80. let do roku 2004 dohromady 10 titulů a jedná se o talenty, které do své doby formule 1 nezažila. Max Verstappen sice zatím získal jen jeden titul, přesto Helmut Marko vidí jisté povahové rysy a podobnosti, které Nizozemec se Sennou a Schumacherem sdílí.

„Není možné napříč érami porovnávat jednotlivé jezdce, jelikož auta, technika a bezpečnost byly na úplně jiné úrovni. Vždy se snažím koukat na to, jak piloti pracují s vozy, které mají k dispozici, to je podle mě částečně spravedlivé porovnání. Vím ale, že všichni tři mají v hlavě jednu myšlenku – chci vyhrát a udělám pro to všechno,“ uvedl Marko.

Poradce Red Bullu dále vysvětlil, jak je možné vidět, kdy jezdec až moc tlačí na pilu a jede s autem až za hranicí možností. Jako příklad využil Marko Verstappenovo kvalifikační kolo v Saúdské Arábii.

„Takové věci zkrátka poznáte, věděli jsme, jak na tom naše auto v Džiddě bude, ale to, co Max předvedl v závěru Q3 bylo neuvěřitelné. Jeho rychlost neodpovídala žádné naší predikci a bylo skutečně vidět, jak auto žene přes limit. Ano, skutečně to bylo vidět.

Jen Max má tuto schopnost ‚zakousnout se‘ a jen jet. Ostatní piloti nad vším moc přemýšlí, a to je ta věc, která u Maxe dělá rozdíl. Hamilton ví, že když má za sebou Maxe, nesmí mu dát žádný prostor, a to je výsledkem Maxových schopností,“ zakončil Marko.