Kdyby se Hamilton letos nevrátil? Jenom dobře, je přesvědčen šéf Williamsu

Velkou otázkou, kterou ze všech stran přetřásali fanoušci i experti, je „návrat“, nebo spíš případný ochod Lewise Hamiltona ze šampionátu. Brit totiž od zmařeného konce sezony až do soboty mlčel a jeho budoucnost je nadále nejistá. Šéfovi Williamsu Jostu Capitovi je ale srdečně jedno, zda úřadující vicemistr už za volant neusedne. Naopak v tom spatřuje výhodu.

Štítky: George Russell Jost Capito Lewis Hamilton Williams Zveřejněno 6. 02 2022 — Lukáš Štěrovský

„Nezajímá mě to, je mi úplně jedno, jestli bude, nebo nebude jezdit,“ sdělil Capito německé televizi RTL. „Je to naprosto nepodstatné.“

Hamiltonův konec by naopak Capito uvítal, pilot Mercedesu by tak uvolnil místo na roštu někomu mladšímu. „Pořád se naříká, jak málo sedaček mají mladí piloti k dispozici. A tak si říkám, že když je někdo sedminásobným šampionem, tak toho dokázal dost a mohl by uvolnit místo mladšímu, no ne?“ táže se šéf Williamsu.

Souboj s Russellem

Na druhou stranu by Capita mrzelo, kdyby George Russell ve své první sezoně u Mercedesu přišel o možnost konfrontace se sedminásobným šampionem. „Hamilton by měl pokračovat, jinak to bude špatné pro George.

Nedostal by šanci ho porazit, což by, myslím, moc rád. Takovou situaci bych mu nezáviděl,“ přiznává a dodává, že mladičký pilot má po třech sezonách u Williamsu rozhodně potenciál na to stát se mistrem světa.

„Už to není ten surový diamant, ale částečně vybroušený. Ještě není na úplném vrcholu svého potenciálu, ale v Mercedes se může rozvíjet a zlepšovat,“ má jasno.

Elon Musk zase odkládá zcela autonomní Teslu

Jost Capito