Ferrari je pro Red Bull černým koněm sezony

Red Bull vloni po celou sezonu bojoval s Mercedesem o titul. Trofeje si nakonec mezi sebou obě stáje rozdělily – Max Verstappen se stal mistrem světa a Mercedes získal osmý pohár konstruktérů v řadě. Letos by se ale do bitvy mohlo zapojit i Ferrari, minimálně to očekávají rudí býci.

Štítky: 2022 Ferrari Red Bull Zveřejněno 5. 02 2022 — Vašek Štěpánek

Po těžké sezoně 2020, kdy italský tým získal jen tři podiová umístění a v poháru konstruktérů skončil na šestém místě, což je nejhorší výsledek Ferrari za 40 let, se vloni Maranello dostalo z nejhoršího a naděje opět ožily.

Ferrari vloni skončilo na třetím místě v šampionátu, jen za Mercedesem a Red Bullem, kteří bojovali o titul. Za zlepšením stojí jak nová a vylepšená pohonná jednotka, tak i nové jezdecké duo Scuderie Leclerc a Sainz.

Pokroku Ferrari si všímají i u Red Bullu, například Jonathan Wheatley uvedl, že obdivuje posun Ferrari a Italové budou letos podrobně sledováni. Zaměstnanec Red Bullu očekává letos od Scuderie další posun vpřed.

„V tuto chvíli je velmi těžké něco předvídat. Máme jen vlastní reference v porovnání s loňským monopostem. Od ostatních možná člověk něco zaslechne, ale už neví, zda jde o skutečnost nebo jen o strategický trik.

Elon Musk zase odkládá zcela autonomní Teslu

Nejlepší je se nyní soustředit pouze na svou práci, dělat to nejlepší s tím, co nyní máme k dispozici. Co se ale Ferrari týče, myslím si, že jejich pohonná jednotka je opravdu silná, na konci roku 2021 byli jasně třetím nejlepším týmem.

Obdivuji jejich pokrok a mají k tomu všemu také velmi silnou jezdeckou sestavu. Před rokem jsem si nebyl jistý, jak bude jejich (Leclercův a Sainzův) vztah vypadat. Podle všeho spolu ale vychází dobře a jsou schopni spolupracovat, proto mohou být letos velkou hrozbou“ komentuje situaci ve Ferrari Wheatley.

Red Bull dodal, že by Ferrari na té nejvyšší úrovni milerád přivítal, a kromě Scuderie také další týmy, které by mohly bojovat o titul. „Rád bych viděl šampionát o šesti, osmi pilotech, kteří by mohli vyhrávat závody a měli by šanci na titul.

Bylo by to o tom, kdo z celých 23 závodů vytěží nejvíc. Kdo udělá nejspolehlivější vůz, kdo by byl schopen v průběhu 23 víkendů podávat nejstabilnější výkony a tak dále… Doufám, že se toho dočkáme. Ideální by bylo, kdybychom opět zvítězili,“ zakončil humorně Wheatley.