“V autě problem není.” Alonso dumá nad nedostatkem rychlosti v Rakousku

Fernando Alonso přemýšlí, proč byl Aston Martin v Rakousku pomalý a že v autě problém není.

Štítky: Aston Martin Fernando Alonso Zveřejněno 4. 07 2023 — GPF1.cz

Fernando Alonso vyzývá Aston Martin, aby odhalil příčinu jejich nedostatku rychlosti při Grand Prix Rakouska poté, co nedokončil na stupních vítězů jen podruhé v této sezóně.

Souhrn podstatného

  • 🏎️ Alonso nedokázal bojovat o vedení během celého víkendu ve Spielbergu a skončil daleko na šestém místě, které se po pozávodních penalizacích posunulo na páté místo.
  • 🚗 Jeho týmový kolega Lance Stroll skončil na 10. místě, které se změnilo na devátou příčku po těchto penalizacích.
  • 🏁 Alonso se zamyslel nad výkonem Aston Martinu, řekl: “S autem nebylo nic špatně, ale nebyli jsme dostatečně rychlí. Celý víkend jsme měli problémy.”
  • 🔄 Alonso si povšiml podobnosti mezi letošním a minulým rokem, kdy byl Aston Martin v Rakousku také pomalý. Plánují prozkoumat tuto záhadu.
  • 🏎️ Alonso naznačuje, že tým byl možná příliš konzervativní při sprintu a věří, že v Belgii (další Sprint) budou lépe připraveni.
  • 🚗 Stroll ztratil hodně času během virtuálního safety caru a lituje, že to nebyl jejich nejlepší den.
  • 🏎️ Alonso a Stroll souhlasí, že je třeba se problémem nedostatečného tempa Aston Martinu zabývat a před dalším závodem udělat nějakou domácí práci.

Alonso k výkonu Aston Martinu řekl: “Upřímně řečeno, s autem nebylo nic v nepořádku, ale nebyli jsme dostatečně rychlí. Vyvážení bylo dobré, všechno bylo dobré, ale celý víkend jsme se trápili.

Loni to bylo stejné, Aston nebyl v Rakousku superrychlý, Haas byl velmi rychlý a letos byli rychlí také, takže je tu určitá podobnost ve výkonnosti některých týmů. Musíme pochopit, proč takhle příští rok nepřijedeme a jsme zase pomalí.”