Stroll plánuje prodat další podíl v týmu F1 Aston Martin

Miliardář Lawrence Stroll podle lidí obeznámených s touto záležitostí vede první jednání o prodeji dalšího menšinového podílu ve svém týmu Aston Martin ve formuli 1, aby využil rostoucí popularity sportu.

Štítky: Aston Martin Lawrence Stroll Zveřejněno 28. 04 2024 — GPF1.cz

Stroll, který vlastní tým F1 odděleně od svého podílu ve výrobci luxusních automobilů Aston Martin Lagonda Global Holdings Plc, je ochoten prodat až 25 % v závodním týmu, uvedli lidé obeznámení se situací a požádali, aby nebyli jmenováni, protože jednání jsou důvěrná.

Kanadský miliardář doufá, že se mu podaří zlepšit ocenění ve výši 1 miliardy liber, které získal loni v listopadu při prodeji menšinového podílu americké soukromé investiční společnosti Arctos Partners, uvedl jeden z nich.

ČTI ONLINE MAGAZÍN KOLO NA KOLO

“Čas od času a v poslední době po investici Arctos Partners tým kontaktují zájemci,” uvedl mluvčí v prohlášení a dodal, že veškerá jednání jsou důvěrná a zatím není co oznámit.

Jednalo by se o poslední z řady transakcí a rostoucích ocenění v F1, jejíž popularita v USA prudce vzrostla zejména díky úspěchu dokumentárního seriálu Drive to Survive společnosti Netflix.

Zájem o tým F1 kontrastuje s osudy veřejně obchodovaného Aston Martinu, který Stroll, bývalý textilní magnát, zachránil v roce 2020. Od začátku roku se akcie propadly zhruba o třetinu a od doby, kdy nad nimi nynější výkonný předseda převzal kontrolu, klesly asi o 80 %. Stroll musel pro společnost opakovaně získávat kapitál od investorů včetně saúdskoarabského fondu veřejných investic.

Akcie Aston Martin Lagonda vzrostly až o 7,3 % poté, co agentura Bloomberg News informovala o Strollově zájmu dále prodat svůj podíl v F1, než tyto zisky snížily.

Dvojnásobný mistr světa Fernando Alonso začátkem tohoto měsíce prodloužil smlouvu s týmem do konce roku 2026. V této sezóně převezme Honda výrobu motorů pro Aston Martin, protože vstoupí v platnost nové předpisy. Očekává se, že ty otřesou sportem, jemuž v posledních letech dominoval jezdec týmu Red Bull Racing Max Verstappen. Dalším jezdcem Aston Martinu je Strollův syn Lance.

Tým F1 se oficiálně jmenuje Aston Martin Aramco Formula One Team po dohodě se saúdským státním ropným gigantem, který bude jeho hlavním sponzorem až do roku 2028.