V Abú Dhabi startuje nový formulový šampionát. Zúčastní se jej čtyři junioři F1

Čtyři piloti, kteří jsou v současné době součástí programů akademie jezdců formule 1, byli potvrzeni na startovním roštu pro víkendové úvodní kolo regionálního mistrovství asijské formule (FRAC).

Štítky: Arthur Leclerc Ferrari FRAC Isack Hadjar Jak Crawford prema Red Bull Zveřejněno 20. 01 2022 — Jiří Košta

Piloti Ferrari Driver Academy Arthur Leclerc, Paul Aron podporovaný Mercedesem a junioři Red Bullu Jak Crawford a Isack Hadjar byli všichni oznámeni jako součást 28členného pole pro novou sezonu.

Šampionát využívá vozy formule 3 s méně výkonnými motory než šampionát FIA F3, který podporuje vybrané závody formule 1.

Junior Ferrari Leclerc bude závodit za tým Mumbai Falcons India Racing. Bratr Charlese Leclerca se spojí s dalším příbuzným pilota F1, synem Juana Pabla Montoyi Sebastianem. Zúčastní se prvních tří podniků pětikolového šampionátu, než jeho místo zaujme jiný pilot Ferrari Driver Academy Oliver Bearman.

Zajímavé je, že u Premy se vystřídá sourozenecká dvojice Amna a Hamda Al Qubaisi, které obě pochází ze Spojených arabských emirátů. Na roštu je zároveň bude podporovat jejich otec Khaled, který minulý týden závodil s Mercedesem AMG GT3 ve 24 hodinovém závodě v Dubaji.

Junioři Red Bullu Crawford a Hadjar pojedou za Premu a Hitech. Aron se připojí ke Crawfordovi v Premě. S výjimkou Arona budou všichni juniorští jezdci F1 závodící v letošním FRAC také na startovním roštu pro nadcházející šampionát FIA Formule 3. Nově oznámený pilot F2 Cem Bolukbasi bude také soutěžit v seriálu pro Evans GP.

Loňský titul ve FRAC získal pilot Alfy Romeo F1 2022 Guanyu Zhou jedoucí za Premu. Série byla dříve známá jako asijský šampionát F3.

Úvodní kolo FRAC začíná tento víkend na okruhu Yas Marina, po kterém budou následovat tři závody na okruhu Grand Prix. Šampionát bude mít pět kol, všechna se odehrají ve Spojených arabských emirátech, přičemž tři podniky na Dubajském autodromu, zatímco první a poslední právě v Abú Dhabí.

Mezi předchozí absolventy seriálu patří Zhou, pilot Haas F1 Nikita Mazepin, piloti formule 2 Jack Doohan, Jehan Daruvala a Liam Lawson, Čech Roman Staněk nebo dvojnásobná šampionka W Series Jamie Chadwick.

Lucid se rozšíří do Evropy, nejprve by měl zahájit prodeje v Německu