Týmové rádio by se do televize dostat nemělo

Francouzský závodník ve službách Haasu vyjádřil svoji nespokojenost s tím, že režie závodů do éteru často pouští týmová rádia. Podle Romaina Grosjeana se jedná o soukromou věc mezi jezdcem a týmem.

Štítky: Rádiová komunikace Romain Grosjean Zveřejněno 10. 11 2020 — Lukáš Štěrovský

Debaty ohledně toho, zda by měl být obsah vysílačky určen i uším diváka, nastaly po GP Portugalska; vše zašlo tak daleko, že Max Verstappen se dokonce dostal do sporu s mongolskou vládou, viz níže.

„Tak za prvé, proč je to vůbec vysíláno? Kokpit a rádiový kontakt s týmem, to je vaše prostředí jakožto jezdce. Nemám rád, když se komunikace dostane do vysílání,“ tvrdí Romain Grosjean, který se v podobném duchu vyjadřuje už od roku 2016.

Jak Francouz upozorňuje, F1 je v tomto odvětví spíše výjimkou. „Představte si, že byste vysílali, co se děje na fotbalovém hřišti. Myslím, že to je ještě více šťavnaté a pikantnější.“

Podle Grosjeana jsou pak piloti v některých komentářích ještě umírnění. „Nemůžete vždycky říct, co máte na jazyku, je třeba respektovat ostatní. Ale nejsme dokonalí, já sám máme daleko k tomu, abych byl v tomhle perfektní.

Verstappen má problémy s motorem i mongolskou vládou

Současně ale musíte mít na mysli, že řídíme auto jedoucí rychlostí 330 km/h na limitu a víme, že riskujeme. Není to jako když sedíte se sklenkou v ruce na gauči a komentujete situaci zvenčí, odkud se zdá vše snadné.

Přál bych si, abych mohl být úplně transparentní a přímočarý jako v životě. Ale ve světě, ve kterém žijeme, si musíme pořád dávat pozor na to, co a jak řekneme. Taková dnes, myslím, společnost prostě je,“ dodává pilot, který na konci roku skončí u Haasu.

S tím jsou spojeny dvě menší „pikošky“. Jak prozradil sám Grosjean, příspěvek, ve kterém oznámil konec v Haasu, byl z hlediska počtu lajků nejúspěšnějším příspěvkem na jeho sociálních sítích vůbec. Francouz také přiznal, že jediný z jezdců, který mu po oznámení této zprávy napsal, byl George Russell z Williamsu.

Video: Elektrický prototyp DTM poprvé na trati

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Romain Grosjean (@grosjeanromain), Říj 22, 2020 v 1:21 PDT