Mercedes splní slib. Grosjeanovi uspořádá rozlučkovou jízdu s F1

Romain Grosjean ve formuli 1 skončil předčasně. Jeho kariéru ukončila strašlivá nehoda v úvodu Velké ceny Bahrajnu 2020, po které Francouz přišel k popáleninám horních končetin. Nyní je zpět v F1, i když jej čeká pouze závěrečný test.

Štítky: Mercedes Romain Grosjean Zveřejněno 7. 05 2021 — Vašek Štěpánek

Bývalý pilot Haasu završí své účinkování v královně motorsportu 29. června na okruhu Paul Ricard ve Francii. Sveze se přitom s mistrovským vozem Mercedes W10, se kterým Lewis Hamilton získal v roce 2019 šestý titul mistra světa.

Mercedes nabídne Grosjeanovi k testu a k rozloučení se s F1 celý den. O dva dny později bude také absolvovat předváděcí jízdu.

„Jsem nadšený, že se důstojně rozloučím s formulí 1. Bude to pro mě zvláštní příležitost, že budu řídit mistrovský vůz Mercedesu. Rozhodně to bude skvělá zkušenost a zážitek.

Poprvé jsem o tomto návrhu od Mercedesu slyšel už v nemocnici v Bahrajnu. Toto pozvání mi udělalo velkou radost,“ uvedl Grosjean.

Šéf Mercedesu se k tématu také vyjádřil. Toto Wolff chce Grosjeanovi zařídit odchod v mistrovském voze. „Romaina znám už z formule 3, kdy vyhrál šampionát. Od té doby ušel dlouhou cestu a v F1 dosáhl několika úspěchů.

V Mercedesu jsme nechtěli, aby jeho obrovská nehoda byla posledním zážitkem, který si z F1 odnese. Chtěli jsme se ujistit, že jeho poslední vzpomínky na F1 budou za volantem mistrovského monopostu.“

Grosjean se ve formuli 1 zúčastnil 179 Grand Prix, v nichž celkem desetkrát stanul na stupních vítězů. Nyní Francouz působí v americké závodní sérii IndyCar.