Rádiová komunikace je určena týmu, ne veřejnosti

Romain Grosjean vyjádřil svoji nespokojenost s tím, jak často se objevuje jeho rádiová komunikace v televizním vysílání. Francouze už unavuje to, že je takto upřednostňován vůči ostatním pilotům.

Štítky: Haas Rádiová komunikace Romain Grosjean Zveřejněno 25. 06 2017 — Lukáš Štěrovský

Grosjean je znám pro své časté negativní výstřelky do rádia směrem k týmu. V letošní sezoně nejčastěji na téma problémů s brzdami. Doslova neuplyne trénink, kdy by v éteru nezazněla nějaká stížnost ze strany francouzského pilota.

„Jsem tím otrávený. Každý něco říká do rádia. Jde o věci, které jsou určené jen pro tým, ne pro okolní svět. Je to naše interní záležitost. Vysílají mě častěji než ostatní jezdce. Jsem si celkem jistý, že i oni si někdy stěžují a nejsou spokojeni. Už jsem z toho unavený, přijde mi to trochu nefér.“

Grosjean přitom vloni tvrdil, že se pokusí s touto situací něco udělat a zklidnit se. To se však zřejmě úplně nepovedlo. „Mohu bojovat se svojí povahou, o což se snažím, ale není to skutečně to, co chci. Zkusil jsem to, potřebuju se snažit víc, ale… nevím. Je to otrava, protože to trvá už rok a půl. Brzy by to ale mělo být lepší,“ říká na téma technických potíží.

Grosjean se bude klidnit při rádiové komunikaci. Jeho zprávy jsou prý špatně chápány

Podle šéfa týmu Gunthera Steinera ale situaci v týmu není tak špatná, jak by se podle rádiové komunikace mohlo zdát. Naopak, Haas si za svým jezdcem stojí. „Vždycky čekáme, až se Romainovo rádio objeví ve vysílání. A pak bum, přijde to. Režie přenosů se zřejmě nemůže dočkat. Pozitivní je, že je celou dobu ve vysílání. Je to špatné, dobré, nevím – je to velmi zvláštní věc.

Jde o to, že ho nikdo nezná tak dobře jako my. Má tenhle okamžik (přes rádio), a pak přijde do boxů a řekne: ‚kluci, omlouvám se, že jsem se nezlepšil, ale nedokázal jsem se vyrovnat s tímhle a tímhle‘.

Neprojevuje nedostatek respektu ke konkrétní osobě – kdyby to bylo osobní, nebylo by to dobré. On je frustrovaný tím, co se děje, ne konkrétní osobou. Kdyby toho dokázal nechat, bylo by to pro něj lepší? Možná ano, ale to musí posoudit sám. Nebudu ho za to odsuzovat, je to jen člověk,“ tvrdí Steiner.

Nabízíme zájezdy na velké ceny F1

Diskuse k článku

Napsat komentář