Pravidla 2022: Všemožný pokus jak zastavit Mercedes

Šéf týmu Mercedes Toto Wolff je přesvědčený, že cílem nových pravidel pro rok 2022 není nic jiného, než snaha o zastavení dominance Stříbrných šípů.

Štítky: 2022 Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 11. 11 2020 — Lukáš Štěrovský

Vyjma nových vozů dojde i k zavedení rozpočtového stropu či změně systému přerozdělování peněz. Výsledkem by měla být vyrovnanější finanční situace napříč celým startovním polem, což zase povede – doufejme – k těsnějšímu závodění.

„Další rok bude přechodný, se stejnými vozy. A pak přijde velká změna v roce 2022. To nás bude motivovat,“ říká Toto Wolff, šéf Mercedesu, který dominuje F1 nepřetržitě od roku 2014.

„Dělá se vše pro to, aby nás zastavili. Budeme bojovat za finančně rovných podmínek a všechno bude víceméně omezeno. Chtěl bych, abychom si i přes tuto dramatickou změnu pravidel, nadále vedli dobře,“ velí rodilý Rakušan.

Ten je rovněž připraven postupně opustit roli šéfa týmu tak, aby nemusel být přítomen na každé velké ceně. Jak nedávno přiznal, po letech už toho má zkrátka dost. „Moje situace je trochu odlišná, protože jsem spoluvlastník týmu, takže ho nikdy úplně neopustím. Dělám, co miluji. Co je lepší, než být součástí takového týmu, tak úžasné skupiny lidí?

Ale potřebuju myslet na budoucnost. Přivézt někoho, pomoci mu se vyvinout v této roli, to je fantastická výzva a bude to jedna z mých dalších kapitol. Ale ještě chvíli mě budete vídat,“ dodává Wolff s tím, že náhradu už vybral, jméno ale ještě neprozradí.

Hamilton: „Není jisté, že tu příští rok budu“ – únava nebo vyjednávací taktika?