Tsunoda o spolupráci s Ricciardem: Je úplný opak mého já

Yuki Tsunoda se svěřil s prvními dojmy o spolupráci s Danielem Ricciardem.

Štítky: AlphaTauri Daniel Ricciardo Yuki Tsunoda Zveřejněno 1. 08 2023 — GPF1.cz

Ricciardo a Tsunoda odjeli v Belgii spolu za tým AlphaTauri druhý závod.

“Tato situace je pro mě úplně nová a hodně se učím,” řekl Tsunoda o spolupráci s Ricciardem. “Jako zejména být vyzýván zkušeným jezdcem, a ten zkušený jezdec není jako normální zkušený jezdec, je to špičkový jezdec a víme, že je rychlý. A já už vím, že je rychlý.

Ale také to, jak se chová v týmu, je jako dost pravděpodobně úplný opak mého já. Takže se od něj můžeme spoustu věcí naučit a zároveň je to i trochu tlak na mě.

Asi to trochu vyvolává pocit spěchu a já jsem v posledních závodech udělal pár chyb. Ale v posledním závodě jsem to dokázal dát dohromady. Nebylo to snadné, ale prostě jsem šťastný a cítím se připravený na boj s ním druhou polovinu sezony.”

Tsunoda pochválil “fantastickou práci” týmu AlphaTauri během víkendu, která mu umožnila maximalizovat tempo jejich vozu v neděli a zároveň obětovat část výkonu pro páteční kvalifikaci a dva sobotní sprinty.

“Nastavení, o které jsme usilovali, bylo spíše nedělní, takže jsem věděl, že budeme v dešti trochu bojovat,” řekl Tsunoda po závodě. “Ale přesto to s deštěm nebylo tak špatné a dokázal jsem to dát v kvalifikaci na 11. místo.”