Red Bull kritizuje piloty RB Ricciarda a Tsunodu. Ricciarda více

Helmut Marko zřejmě udělil Danielu Ricciardovi "první varování" poté, co Australan nezačal sezónu 2024 úplně nejlépe.

Štítky: Daniel Ricciardo Helmut Marko RB Zveřejněno 13. 03 2024 — GPF1.cz

Jezdec týmu RB Ricciardo se jasně vyjádřil, že se chce v roce 2025 vrátit do seniorského týmu Red Bull a zaujmout místo Sergia Pereze, ale zatím se mu nedaří proti Yukimu Tsunodovi. V Bahrajnu Tsunoda pohodlně překonal Ricciarda v kvalifikaci i závodě, před závěrečnými zmatky s týmovou režií, přičemž japonský závodník udělal totéž v Saúdské Arábii a po účasti v Q3 bojoval o body, zatímco Ricciardo byl daleko za ním.

V závodě v Džiddě se také Ricciardo bez zavinění roztočil v první zatáčce – a poradce Red Bullu pro Motorsport Helmut Marko poprvé naznačil, že rodák z Perthu potřebuje ukázat víc.

“V letošní sezóně jde Yukimu i Danielovi o hodně. Yukiho kvalifikace byla velmi dobrá a Ricciardo bude muset brzy něco vymyslet,” napsal Marko ve svém sloupku pro Speedweek. “Přinejmenším v kvalifikaci je Tsunoda velmi dobrý.  Výsledkem bylo, že RB v prvním úseku v závodě  bylo na bodech. Poté však stále více zaostávali.

V této oblasti je třeba zapracovat, nedokážou si udržet rychlost v závodě. Buď příliš namáhají pneumatiky, nebo jsou tam jiné příčiny, to musíme zjistit.”


Právě vyšlo nové číslo online magazínu KOLO na KOLO. Předplatné zde.

  • Nejhorší týmový manažer F1 historie
  • Začátek konce McLarenu
  • Hodnotíme šance týmů na letošní titul
  • Jaký je prezident FIA ve skutečnosti petrolhead
  • Co nového v pravidlech přináší letošní sezona
  • O předchůdci dnešního DRS

Vychází jako čtrnáctideník. Lze číst interaktivně online nebo stáhnout jako PDF. Prohledni si magazín číslo 03/2024: