Hamilton se zasnil o Pérezově autě. “Max by to neměl tak snadné.”

RB19 je jednoznačně nejlepší vůz ve startovním poli. Lewis Hamilton by v něm rád seděl a myslí si, že by s ním dokázal Maxi Verstappenovi znepříjemnit život.

Štítky: Lewis Hamilton Max Verstappen Sergio Pérez Zveřejněno 2. 08 2023 — Petr Horák

Piloti Red Bullu vyhráli zatím všech dvanáct letošních závodů i tři sprinty. Ani jednou vlastně nebylo jejich vítězství ohroženo, soupeři na ně vůbec nestačí. Obzvlášť Max Verstappen si pak ze všech, včetně kolegy Sergia Pereze, dělá trhací kalendář. Vyhrál už osm závodů za sebou a v šampionátu vede nad Perezem o 125 bodů. Není tak divu, že se Mexičan ocitl pod vlnou kritiky, neboť jeho auto má na víc.

Olej do ohně teď přilil Lewis Hamilton. Brit si myslí, že kdyby na místě Pereze byl on, šampionát by byl o dost vyrovnanější. “Pokud dojedou do cíle, tak je teď nemožné Red Bull porazit. Jsou o osm desetin až vteřinu na kolo rychlejší než ostatní. Tak to je, s tím nemůžu nic udělat. Chtěl bych být tak rychlý? Jasně. Chtěl bych mít auto stejně rychlé jako jejich? Samozřejmě. Kdybych seděl v Sergiově autě, Max by to neměl tak snadné. Bohužel to teď vypadá jinak,” řekl sedminásobný šampion.

Mercedes podle Hamiltona sice stále pomalu postupuje vpřed, ale potřebuje nějaký velký upgrade, který by ho posunul do boje o vítězství. “Nikdo z nás není spokojený s naší pozicí, ale pořád se posouváme. Byli jsme letos na pódiu, na druhém místě, na pole position, což je skvělé. Děláme jen malé krůčky, chtělo by to velký krok, abychom mohli bojovat s prvními dvěma o vítězství. Nebude to jednoduché, ale všichni na tom pracujeme. Ty obtíže budují charakter a sílu v týmu, jednou budeme zpátky tam, kam patříme,” dodal Lewis.