Truc pořadatelů Silverstonu otevřel dveře závodu F1 v Londýně

Šéf Red Bullu Christian Horner zareagoval na odstoupení okruhu Silverstone od smlouvy s formulí 1. Dle jeho názoru se jedná o chybu a uvolnění cesty k velké ceně v ulicích hlavního města Anglie.

2 Štítky: Christian Horner Silverstone Zveřejněno 12. 07 2017 — Šimon Trantina

BRDC (British Racing Drivers Club), organizace vlastnící okruh, oznámila, že ke konci roku 2019 vypovídá smlouvu skupině F1 z důvodu přemrštěných výdajů. Tudíž byla zaplacena odstupná klauzule a po přespříští sezoně se – prozatím – v Silverstone už nepojede.

Britská asociace závodních jezdců je otevřena jednáním o nové smlouvě, která by pro ni byla více vyhovující a nechce se pořádání závodu vzdát. Šéf Red Bullu Christian Horner si však myslí, že majitelé formule 1 by se mohli vydat úplně jiným směrem a na památné trati by se opravdu už nemuselo jet.

„Silverstone je nádherná trať, týmy a jezdci tam milují závodit a Liberty media se zasadilo, že budeme mít Velkou cenu Velké Británie. Dnešní událost v Londýně, která by měla být úspěšná, by ve spolupráci s legislativními změnami v Londýně mohla dát majitelům atraktivní podnět k uspořádání závodu v ulicích hlavního města.

Majitelé Silverstonu musí být opatrnější ve svém stylu chování a vyjednávání, aby nakonec o hodně nepřišli. Nemůžu uvěřit tomu, že aplikovali jejich odstupní klauzuli. Když smlouvu podepisovali, věděli, do čeho jdou.

Konec Silverstone po roce 2019? Pořadatelé vypověděli smlouvu

Až nyní s uvědomili, že to nezvládnou, i když je tam každý rok našlapáno. Buď neměli smlouvu podepisovat, nebo nezvládli práci s čísly,“ říká dlouholetý hlavní představený Red Bullu.

Ten se také vyjádřil k nedávných změnách na okruhu, který se nachází přibližně hodinu a půl jízdy autem z Londýna, potenciálního nového dějiště Velké ceny Velké Británie. „Utratili obrovské množství na boxech a umístili je špatně. Vytvořili padok s téměř nulovou atmosférou na jedné z nejhistoričtějších tratí v Británii, takže bych řekl, že se dopustili chyby.

Nejradši bych, aby GP Velké Británie zůstala v Silverstone a aby došlo k dohodě, která by pokryla všechny nesrovnalosti. Bylo by však potřeba, aby se na problém někdo podíval novým, čerstvějším pohledem,“ říká Horner.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Truc pořadatelů Silverstonu otevřel dveře závodu F1 v Londýně”

  1. Mike Litoris napsal:

    Prosím pěkně, kdy skončí reklamní kampaň s p. Turkem? To je abych věděl, kdy se na tento jinak pěkný server mohl vrátit. Do té doby si dám pauzu. Děkuji 😀

  2. Itimi napsal:

    No zbohom, presne toho som sa obaval ze to uvolin tak cestu Londynu, no dalsia VC v meste je presne to co F1 nepotrebuje..

Napsat komentář