Oficiálně: Sauber má nového šéfa – Frederica Vasseura

Čekání a doba bezvládí v Sauberu je u konce. Tým po vlně spekulací a dohadů konečně oznámil jméno nového šéfa. Stává se jím exšéf Renaultu Frederic Vasseur.

Štítky: Frederic Vasseur Sauber Zveřejněno 12. 07 2017 — Lukáš Štěrovský

Francouz tak nahradí Monishu Kaltenbornovou, která byla odvolána pár dní před závodem v Baku, a to kvůli rozdílnému pohledu s vedením na to, jakým směrem by se měl tým ubírat.

Oficiální termín Vasseurova nástupu je pondělí 17. července. Vasseur byl jednou z klíčových osob, která stála za návratem Renaultu v roce 2016, kde působil jako šéf týmu. Pro stejné důvody, pro jaké skončila Kaltenbornová, byl však před začátkem roku takříkajíc „odejit“.

Teď se však Frederic Vasseur stává šéfem Sauberu, navíc byl rovněž jmenován výkonným a generálním ředitelem Sauber Motorsport AG. „Jsem velmi pyšný na to, že se přidávám k Sauberu,“ oznámil Francouz. „Chci poděkovat vlastníkům za jejich víru v moji osobu.

Byl jsem ohromen zázemím v Hinwillu a ambicí pracovních sil. Těším se na doplnění týmu o své zkušenosti a navedení všech lidí na správný směr ve všem, co dělají. Jsem přesvědčený, že všichni můžeme dohromady dosáhnout ambiciózních cílů,“ uvedl mimo jiné Frederic Vasseur.

Foto: autohebdo.fr

Diskuse k článku

Napsat komentář