Trh s jezdci “explodoval”

Aston Martin přiznává, že trh s jezdci "explodoval" poté, co Lewis Hamilton oznámil přestup do Ferrari.

Štítky: 2025 Aston Martin Fernando Alonso Lewis Hamilton Zveřejněno 18. 02 2024 — GPF1.cz

Šéf Aston Martinu přiznává, že podpis Lewise Hamiltona pro Ferrari znamená “explozi trhu”. Mike Krack ví, že jeho jezdec Fernando Alonso bude pravděpodobně mezi jmény na užším seznamu jmen, z nichž jedno v roce 2025 nahradí Hamiltona u Mercedesu. Dvaačtyřicetiletému Alonsovi letos vyprší současná smlouva s Aston Martinem, a tak bude k dispozici, pokud se Mercedes rozhodne o jeho angažmá. Šéf týmu Krack řekl:

“S Lewisovým podpisem celý trh explodoval! Věděli jsme, že letos bude sezóna plná speulací. Ještě jsme se ani nerozjeli a trh s jezdci je v plném proudu. Fernanda máme rádi. Máme skvělý vztah založený na otevřenosti a důvěře. Bylo by fantastické, kdybychom mohli pokračovat i v letech 2025 a 2026. V roce 2023 jsme zažili skvělé chvíle. V roce 2024 možná ještě větší.”

Dvojnásobný šampion Formule 1 Alonso byl dotázán na možnost, že by příští rok odešel do Mercedesu.

“Uvidíme,” zavtipkoval. “Soustředím se na začátek sezony. Soustředím se na výkony, ne na budoucnost. Jestli budu v příštích letech závodit, se pokusím rozhodnout na začátku roku. Nechci [proces] příliš protahovat do sezony. Vždycky to trochu ovlivní, a to i výkonnost. Takže uvidíme, jestli se rozhodnu brzy a jestli bude spokojený i tým.”


Nové číslo magazínu KOLO na KOLO přináší silná témata:

  • Nejnovější informace o podvodech Benettonu a Michaela Schumachera v sezoně 1994
  • Opravdové zákulisí vztahu Hamilton – Wolff
  • Enzo Ferrari a jeho ženy
  • Aerodynamické vychytávky
  • Odstrašující případy nových týmů v F1

PŘEDPLATNÉ TADY

PŘEDPLATNÉ TADY


 

Mohlo by být jeho rozhodnutím podepsat smlouvu s konkurenčním týmem?

“No, v tuto chvíli jsem ještě nestrávil příliš času přemýšlením o budoucnosti,” trval na svém. “V zimě se toho hodně děje kvůli prvnímu závodu, abychom vykročili správnou nohou. Jsem si vědom toho, že není k dispozici mnoho mistrů světa, když Max je u Red Bullu a Lewis u Ferrari. Zůstal jsem jen já, bez smlouvy. Musím sám cítit, zda se chci zavázat, zda chci dál závodit. Jestli cítím, že mohu týmu odevzdat 200 %, na trati i mimo ni. Pokud tomu tak bude, Aston Martin bude mou prioritou. První tým, se kterým si sednu. Cítím k nim loajalitu.”

Aston Martin v prvních závodech loňské sezony předčil Mercedes. Alonso zahájil sezonu 2023 nečekaným pódiem, což motivovalo celý tým po zbytek sezony.  Aston Martin zahájí novou spolupráci s Hondou v roce 2026, kdy vstoupí v platnost nové předpisy.

Pokud však chce Alonso, který je již nyní nejstarším jezdcem na startovním roštu, získat třetí titul mistra F1, čas je pro něj klíčový.