Sainz má několik možností, hledá stabilitu a zajímavost

Carlos Sainz má několik možností, kam se vydat po odchodu z Ferrari na konci letošního roku, kde jej vystřídá Lewis Hamilton.

Štítky: Carlos Sainz Zveřejněno 19. 02 2024 — GPF1.cz

Jde jen o to vybrat si správný tým. Sainz si věří.

“Vím, že se mi v poslední době daří,” řekl Sainz po představení letošní formule SF-24. “Vím, že se mi naskytnou velmi dobré příležitosti zůstat konkurenceschopný i v budoucnu v jiných týmech.

Teď je čas pečlivě analyzovat, každého trochu vyslechnout, od každého něco slyšet a ujistit se, že si dám čas, abych přesně věděl, co chci v budoucnu dělat a kde strávím další, kdo ví, tři nebo čtyři roky své kariéry.

Letos mi bude třicet, což znamená, že se pravděpodobně nacházím na svém vrcholu, takže si chci dát nějaký čas na analýzu a vyslechnout si trochu každého, abych zjistil, kam se můžu posunout.”

Je zřejmé, že některé projekty budou v jeho užším výběru výše než jiné, ale zatím je prý vše na stole. Jedno je jisté, bude chtít stabilitu, ať už podepíše jakoukoli smlouvu. Jeho poslední tři smlouvy byly víceleté, což mu zajistilo kontinuitu a odstranilo nejistotu, takže se mohl soustředit na práci. Vyhlídka na jednoletou smlouvu nebo smlouvu typu jedna plus jedna, jakou měl Hamilton u Mercedesu, bude pro něj nevábnou nabídkou.

“Ať už půjdu kamkoli příště, budu hledat stabilitu a zajímavý projekt, abych se v budoucnu stal šampionem,” dodal. “Věřím ve stabilitu. Věřím ve stálost, v to, že poznáte lidi, se kterými pracujete, že se zapojíte do týmu, ve kterém jste déle než jeden nebo dva roky, takže není tajemstvím, že to je moje preference, a proto si potřebuji dát čas, abych se mohl dobře rozhodnout.”