Soudný den se blíží

Red Bull usiluje o rychlé ukončení vyšetřování Christiana Hornera v souvislosti s novými tvrzeními ohledně potenciálního skandálu. Zatímco obvinění zveřejněná v nizozemských novinách prohlubují krizi, která zachvátila šéfa, jeho tým naznačuje, že chce uzavřít vyšetřování na začátku příštího týdne.

Štítky: Christian Horner Zveřejněno 17. 02 2024 — GPF1.cz

Vyšetřování Christiana Hornera v Red Bullu bude pravděpodobně vyřešeno již příští týden poté, co se v pátek v Nizozemsku objevila nová obvinění proti šéfovi týmu formule 1.

Padesátiletý Horner opakovaně protestoval proti tvrzení, že se v týmu Oracle Red Bull Racing choval nevhodně ke své kolegyni, a při čtvrtečním představení nového vozu týmu trval na tom, že je “přesvědčen”, že bude očištěn, a že nemá v úmyslu rezignovat.

Krize se však výrazně prohloubila, když zpráva v nizozemském deníku De Telegraaf tvrdila, že stížnost, kterou zaměstnankyně podala mateřské společnosti týmu, Red Bull Austria, přesahuje rámec kontrolovaného chování a obsahuje obvinění ze sexuálního zneužití na základě zpráv, které údajně Horner posílal.

Začátkem tohoto měsíce společnost Red Bull oznámila, že k prošetření této záležitosti byl jmenován nezávislý advokát a 9. února Horner čelil desetihodinovému výslechu královského advokáta na neznámém místě v Londýně.

Zdroje naznačovaly, že vyšetřování by mohlo trvat až do zahajovacího závodu sezóny F1 v Bahrajnu 2. března, ale podle informací deníku The Times je nyní snaha proces urychlit ve snaze ukončit rozruch i nejistotu.

Horner, který trvá na tom, že jeho manželka, popová hvězda Geri, bývalá členka skupiny Spice Girls, ho během procesu “nesmírně podporovala”, pověřil právníky, aby mu pomohli zpochybnit nejnovější tvrzení. Obvinění však nijak nezmenšila ohrožení jeho pozice šéfa týmu.

Zatímco mezi akcionáři Red Bullu, kteří uznávají jeho ústřední roli v sedmi mistrovstvích světa jezdců, jež tým získal za 19 sezón ve sportu, si udržuje podporu, neochotu Maxe Verstappena, trojnásobného mistra světa, který je vedoucím jezdcem týmu, veřejně podpořit svého šéfa při čtvrtečním představení vozu někteří nyní považují za stále významnější.