Trapas, který vyústil v zákaz vstupu osobních strážců na start

Vypadalo to tak, že incident mezi Martinem Brundlem a ochrankou americké rapperky Megan Thee Stallion v Austinu zůstane bez povšimnutí. Opak je ale pravdou a vedení F1 nově zakazuje vstup bezpečnostní službě na startovní rošt.

Štítky: FIA Martin Brundle Zveřejněno 11. 11 2021 — Vašek Štěpánek

Bývalý pilot formule 1 a velezkušený moderátor Martin Brundle mohl v Austinu po ročním zákazu oživit svou oblíbenou předzávodní show Grid Walk. Vedení formule 1 totiž v Americe poupravilo svá protiepidemická opatření.

Závodu v Americe se zúčastnila také americká zpěvačka Megan Thee Stallion, která zde působila jako návštěva Red Bullu. Brundle ji na startovním roštu oslovil s žádostí o rozhovor. Megan mu zprvu odpovídala, poté ale následoval incident s její ochrankou.

Britskému moderátorovi bylo jasně a drze sděleno, že něco takového dělat nemůže. Brundle jen suše odvětil: „Můžu, protože jsem to už udělal!“ a pokračoval dál ve své show. Z výrazu bývalého závodníka bylo ale jednoduché vyčíst, že se mu toto chování nelíbilo.

Vedení formule 1 proto nyní přichází s úpravami, ve kterých mají členové bezpečnostní agentury nově zakázáno pohybovat se na startovním roštu před Velkou cenou. FIA je dostatečně přesvědčena, že ‚grid‘ je bezpečným místem a není proto žádoucí mít na trati bodyguardy.

Celebrity se na startovním roštu před zahájením závodu mohou samozřejmě i nadále pohybovat a nemusí ani odpovídat na žádné otázky moderátorů, stačí když vstřícně odmítnou. Nebudou mít ale už nárok na svou osobní ochranku.

V Mexico City Martin Brundle situaci vtipně okomentoval. „Tento dodatek v pravidlech by se měl nazvat ‚Brundleova klauzule‘ a snad se tak konečně dočkám nějaké slávy. Incidentu ale upřímně stále nerozumím.

Megan Thee Stallion mě ignorovala, mužská hora mě odstrčila z cesty a následně mi mladík s výrazem Malfoye řekl, co mohu a nemohu dělat. Nepochybuji, že byl na závodech poprvé, já jsem na nich skoro celý život, a proto se mi toto chování nelíbilo.“

Americká rapperka pravděpodobně neignorovala pouze Martina Brundla. I přesto, že byla na Velké ceně Ameriky, ve které má poměrně solidní fanouškovskou základnu, na svých sociálních sítích nezveřejnila jedinou fotografii nebo video z celého víkendu.