Ferrari zaskočeno rychlostí vozů AlphaTauri

Přestože Ferrari bylo poraženo AlphaTauri Pierra Gaslyho, italská stáj odjíždí z Mexika spokojená. Rudí mají radost, protože se vrátili na třetí místo v poháru konstruktérů.

Štítky: Carlos Sainz Ferrari Mattia Binotto Zveřejněno 11. 11 2021 — Jiří Košta

Charles Leclerc a Carlos Sainz skončili pátí a šestí v Mexico City a přeskočili McLaren v pořadí. K úspěchu dopomohla i vylepšená pohonná jednotka Ferrari, přičemž se stáji podařilo překonat své oranžové soupeře už potřetí v řadě.

Šéf týmu Mattia Binotto však po závodě řekl, že doufali v lepší víkend z hlediska výkonu, a Sainz dokonce řekl, že okruh Autodromo Hermanos Rodriguez právě odhalil, kde týmu chybí výkon.

„Když se podívám na poslední závody, měli jsme tempo, které bylo mnohem blíže nejlepším týmům, přibližně půl sekundy. Zatímco v Mexiku to bylo něco okolo devíti desetin sekundy,” řekl Binotto.

„Byli jsme trochu pozadu. A upřímně, doufal jsem, že přijedeme do Mexika kde víme, že pohonná jednotka není tak důležitá, že budeme mít celkově lepší relativní výkon, což se nestalo. Trochu jsme bojovali s výkonem v kvalifikaci, měli jsme problémy i ve srovnání s nejlepšími vozy.

A myslím, že skutečnost, že byl Gasly před námi, je dalším znamením. Takže se mu to určitě moc povedlo. Gasly a AlphaTauri odvedli dobrou práci. Ale alespoň jsem doufal, že skončíme výše než AlphaTauri a blíže k nejlepším.”

Jezdec týmu Carlos Sainz opět skončil na bodech, ale dostat se na stupně vítězů není snadné. Dva týmy na čele si většinou jezdí svojí vlastní ligu.

„Od Monaka se hodně věcí změnilo, zejména špičkové týmy hodně vyvinuly auto a můžete vidět, jak Mercedes a Red Bull mají nyní na mnoha tratích větší mezeru než na začátku sezony. “ argumentoval Sainz.

Harley-Davidson zahajuje prodej elektrokola

„Vždy to bude mnohem složitější, než když jsme čekali, že to bude. Největší překvapení bylo asi AlphaTauri, že byli rychlí jako my, možná o desetinu rychlejší celý víkend. Ale pokud jde o náš výkon vůči lídrům, měli víceméně náskok, jaký měli v posledních několika závodech, a tato trať právě odhalila to, co nám trochu chybí.”

Ideální kolo pro každého jezdce by stále bylo nejméně půl vteřiny za pole position, a to bez započtení slabšího sobotního výkonu Red Bullu.

„Celkově to byl skvělý týmový výsledek. Nyní jsme na třetí pozici, 13,5 bodu před McLarenem, čtyři závody do konce. Takže si myslím, že je to stále velmi těsný boj. Ale momentálně jsme třetí s 13,5 body, což není zanedbatelné,” pokračuje šéf týmu Ferrari.