To nejzajímavější z prvního dne testů v Bahrajnu

Piloti a týmy se přesunuli do Bahrajnu, kde absolvovali první testovací den. Připravili jsme rekapitulaci toho nejzajímavějšího ze čtvrtečního testování.

Štítky: Ferrari Mercedes Red Bull Zveřejněno 10. 03 2022 — Jiří Košta

Hned ráno překvapil a doslova šokoval motoristický svět Mercedes, který odhalil “zeropods”, takzvané bočnice, které téměř nejsou vidět. Stáj osminásobných mistrů světa našla onu šedou zónu pravidel, o které se dlouhé měsíce spekulovalo.

Všechno je ale v pořádku, protože jsou letošní pravidla v prostoru bočnic hodně otevřená. Šéf týmu Red Bull to původně komentoval slovy, že se mu zdají bočnice ilegální, později ovšem toto tvrzení dementoval.

Dopoledne si vyzkoušel nové řešení Lewis Hamilton, který se s vozem hodně pral, což se podepsalo i na výsledném času. Odpolední sekci pilotoval jeho kolega George Russell, který na tom byl o trochu lépe, ale v podstatě podobně.

Řešení Mercedesu se tak zdá geniální, ale nebude vůbec snadné udělat nastavení takové, aby monopostu vyhovovalo. Stáj šampionů hodně riskuje, nicméně soupeři zatím zírají s otevřenými ústy.

Co se týče Haasu a jejich nového pilota, tak ten zatím pouze formoval sedačku, zatímco jezdil původně oznámený Pietro Fittipaldi. Pro Haas to nebyl snadný den, ale poté, co se zpozdilo letadlo s díly se dá říct, že šlo vše podle plánu. Zítra už bude jezdit navrátilec Kevin Magnussen.

Problémy potkaly opět i stáj Alpine, která odjela za celý den pouze přes padesát kol. Tým z Enstone trápila spolehlivost už i v Barceloně a zdá se, že to ani tady nebude lepší. Podle odborníků se letos bude jednat o stáj z chvostu pole.

Na chvostu ale není Ferrari a Red Bull, týmy, které odváděly opět stabilní a spolehlivou práci. Po prvních testech byla kandidátem na titul právě rudá stáj, a zdá se, že ani zde tomu není opačně. Red Bull zatím pochopitelně netuší, kde se nachází, ale nejspíše to nebude propadák.

Chvíli “slávy” si ale užil závodník týmu Sergio Pérez, když během Virtuálního Safety Caru roztočil svůj monopost, a při rovnání se do směru jízdy skončil ve štěrku. Čtvrtek tak byl kvůli němu předčasně ukončen červenými vlajkami.

Na čele skončil Pierre Gasly z AlphaTauri, každopádně víme, že se jedná o pouhé testování, a proto časy na jedno kolo vůbec nic neznamenají.