Mark Webber má pochybnosti: Je Alonso tak “rychlý a odvážný” jako dříve?

Pochybnosti o současné formě Fernanda Alonsa vyjádřil bývalý pilot F1 Mark Webber. Ten je blízkým Španělovým kamarádem a má tak informace z první ruky.

Štítky: Fernando Alonso Mark Webber Zveřejněno 29. 04 2021 — Lukáš Štěrovský

Webber se s dvojnásobným šampionem na dráze střetával po celou svoji kariéru, tedy v letech 2002 – 2013. Už tehdy oba jezdce pojilo přátelství. „Jsem jeho velký fanoušek a on to ví,“ říká na konto devětatřicetiletého Španěla, který se do F1 vrátil po dvou letech absence.

„Ale i sám Fernando měl z návratu obavy, protože věděl, že to nebude snadné. Když se jmenujete Alonso, Schumacher nebo Lauda, nikdy není snadné se vrátit.“

O tom, že Alonso je na rozdíl od období před pauzou motivován, Webber nepochybuje. Je mu ale jasné, že Alpine ani fanoušci nebudou čekat, až se Španěl dostane do tempa.

„Formule 1 nezná slovo trpělivost. Je to vrchol motorsportu, kde se nemůžete jen omluvit a říct: ‚Potřebuji víc času‘. Proto pochybuji. Mohl by dnešní Fernando porazit sám sebe, když mu bylo 25 let? To je otázka.

BMW: Přestaneme vyrábět vozidla na fosilní paliva až o ně nebude zájem

Je dobrý, má více zkušeností, ale je opravdu tak rychlý a odvážný? Na to asi dokáže odpovědět pouze on. Podívejte se na Valentina Rossiho,“ naráží Webber na motocyklového šampiona, který je v MotoGP aktivní i ve věku 42 let, ale poslední dobou se výsledkově trápí. „Nesnáším, když vidím, jak trpí, ale stopky nikdy nelžou…“

V Bahrajnu 2014.