Ralf Schumacher zkritizoval “idiotskou” ochranku v Miami

Ralf Schumacher popsal nemístné chování ochranky během Velké ceny Miami.

Štítky: FOM GP Miami Ralf Schumacher Zveřejněno 11. 05 2023 — GPF1.cz

Ralf Schumacher, bývalý pilot formule 1, vítěz několika velkých cen a televizní komentátor, označil ochranku na Velké ceně Miami za “idioty” poté, co tvrdil, že byl po závodě “brutálně” odstrčen z cesty. Schumacher vysvětlil, že byl během incidentu lehce zraněn, když se ochranka snažila kontrolovat shromáždění před slavnostním vyhlášením vítězů, aby zajistila, že se zástupci Red Bullu a Aston Martinu dostanou na slavnostní ceremonii.

Bezpečnost v Miami se dostala pod drobnohled kvůli reakci na to, že trojnásobný mistr světa Sir Jackie Stewart vstoupil před závodem do uzavřeného prostoru na startovním roštu, když se pokoušel přivést tenisovou legendu Rogera Federera na rozhovor s Martinem Brundlem ze Sky Sports F1. Stala se z toho veřejně známá kauza. Zdá se však, že problémy pokračovaly i po závodě, přičemž Schumacher tvrdil, že se to dotklo i bývalého týmového kolegy Jensona Buttona.

KOLO na KOLO OKOLO Česka – 1. června v Liberci

“Události po závodě byly nepříjemné,” napsal Schumacher ve svém sloupku pro Sky Deutschland. “Ochranka ohradila prostor lany, dokud se nesešli šéfové týmů první trojice v cíli. To bylo ještě v pořádku. Například Jenson Button chtěl projít areálem zevnitř, ale ochranka ho nepříjemným způsobem zadržela, dokud se mu někdo z vedení formule 1 neomluvil. Byl tam zmatek.

Ochranka mě tak brutálně odstrčila, což mě dost bolelo. Na škrábance zapomeneme, ale takhle to prostě nefunguje. Očekávám omluvu. Ale mnohem důležitější je, aby se něco takového už neopakovalo. Během přímého přenosu jsem do kamery řekl, že jsou to idioti. Za tím si také stojím. Obrátíme se kvůli tomu na Formuli 1. Bylo to poprvé, co se něco takového stalo za více než 20 let, co se pohybuji kolem Formule 1.

Jako parní válec nás v koridoru odstrčili na stranu – a to s vysokou mírou brutality. To je prostě nepřijatelné. V žádné chvíli jsme nepřekáželi.

V USA to ochranka řešila nepřiměřeně. Neumějí se v tom orientovat a nevědí, jak funguje interakce ve světě Formuli 1,” uzavřel Schumacher.