Mezi Haasem a Steinerem je zaděláno na spor o spoluvlastnický podíl v týmu

Šéf týmu Haas Günther Steiner přemýšlí, jak donutit zakladatele týmu Gena Haase, aby dostál svému údajnému závazku přenechat Steinerovi polovinu týmu. A s ním velmi hodnotný majetek.

Štítky: Gene Haas Günther Steiner Haas Zveřejněno 11. 08 2023 — GPF1.cz

Američan italského původu se údajně zlobí na zakladatele, že ho neuznal jako spoluvlastníka podniku. Podle magazínu BusinessF1 se Steiner již v roce 2016 dohodl, že si bude nárokovat 50% podíl v týmu F1. Gene Haas takový nárok ale popírá.

Vzhledem k tomu, že hodnota týmu Haas F1 se v současnosti pohybuje kolem 900 milionů dolarů, mohlo by to znamenat, že Steiner přijde o přibližně 450 milionů dolarů, pokud se Haas rozhodne tým prodat. Pokud se dvojici nepodaří v brzké době dospět k řešení, bude možná konflikt zájmů nakonec muset řešit soud.

Steiner sám uvedl, že má s Genem dobré vztahy, ale zároveň zdůraznil, že se na vzniku týmu Haas F1 podílel od samého počátku. Řekl:

“Myslím, že to musí být můj vášnivý projekt. Tento tým jsem založil já. Šel jsem ven a našel investora.”

Otázkou je, proč se tento problém objevil až v poslední době. Ocenění týmu F1 rok od roku neustále roste, protože Steiner i rodina Haasových se zasloužili o finanční úspěch podniku, jehož hodnota se blíží miliardě dolarů. Steiner si pravděpodobně uvědomil, o jak velkou částku peněz může přijít, pokud nebude uznán jako akcionář týmu Haas F1.

V nedávném rozhovoru pro Mirror Sport 58letý Steiner prozradil, že Haas obdržel nespočet nabídek na koupi týmu. Prohlásil: “Haas je v současné době ve stavu nouze: “Každý týden dostáváme nabídky na koupi týmu. Ale není to za 1 libru! Teď jsou to stovky milionů. Nyní je to dobrá investice.”

Potenciální prodej klepe na dveře, a tak Steiner potřebuje situaci rychle vyřešit, pokud chce získat to, co považuje za spravedlivý podíl.